Foto: Unspalsh
Kõlab uskumatult, ent lapsevanemad Montana Lower ja Tom Lindwood otsustasid kasutada mähkmevaba lapse meetodit oma kahenädalase beebiga ja suutsid ta treenida potil käima nii, et tänaseks 9-kuune tütar on kasutanud mähkmeid vaid kahel esimesel elunädalal.

Austraalias elavad lapsevanemad selgitavad, et pärast meetodiga "elimination communication" ehk EC (eesti keeles enim tõlgitud lihtsalt "mähkmevaba") tutvumist, otsustasid nad oma kahenädalase tütre peal seda proovida, kirjutab Mirror. Selle meetodiga keskendutakse lapse erinevate signaalide lugemisele, et pisikesest vihjetest ja liigutustest, näoilmetest ja häälitsustest välja lugeda vajadus minna potile ning siis reageerida vastavalt.

Ema Montana usub: "Kui õpetada varakult, et just nii käime me häda tegemas, puudub vajadus hiljem teda ka ümber õpetada mähkmevabalt oma hädasid potil tegema. Ükski laps ei sünni eelteadmisega, kuidas pissil või kakal käia, see on õpitud käitumine ja me saame neid õpetada seda tegema. See on väga loogiline."

Vanemate sõnul kulus neil selleks üks päev, et terve päeva jälgida oma lapse iga liigutust ja otsida märke vajadusest pissida või kakada. Esialgu tegi laps oma hädad Tupperware säiliituskarpi."

Pärast seda üht päeva märkide jälgimist oli ema sõnul võimalik lapse silmist juba lugeda sõnumit: "Ma pean häda tegema, viige mind potile."

"Ma ei suutnud seda ise ka uskuda, ent ta oli kahenädalane, kui see juba õnnestus." Tänaseks on nende tütar Blue 9-kuune ja nad julgevad soovitada teistelegi selle meetodi kohta uurida ning seda proovida.

SAMAL TEEMAL: Mähkmevaba elu võimalikkusest | Ema: otsustasin enne ta sündi, et hakkan teda potitama esimesest elupäevastvõimalikkusest

LOE KA: Ema jagab lihtsat nippi, kuidas poeg viimaks mähkmevabaks sai: pärast seda jutuajamist läks pissipott meie majas lõpuks ometi moodi nagu nokaga müts!