Scanpix/Panther Media
Kas ka sina kuulud nende hulka, kes pole emana oma endist kaalu tagasi saanud? Kas peaksid selle pärast üldse muretsema? Kas tormata trenni, muuta toitumist, loota imele või nuruda mehelt kinnitust, et lopsakam ongi ilusam. Valik on sinu, kuid enne uuri sünnitusjärgsete kilode kogunemise tagamaid ja tagajärgi.

Noored emad näevad palju vaeva, et oma raseduseelset kaalu tagasi saada. Suurel osal see õnnestubki, kuid järjest suurema osal pigem mitte. HealthDay avaldas Chicago Ülikooli uuringu, mis selgitas välja, et lausa 75 protsenti ameerika naistest ei suuda pärast lapse sündi oma raseduseelset kaalu tagasi saada ajaks, mil laps on aastane. Enim maadlevad sünnitusjärgse ülekaaluga madalama sissetulekuga naised, näitab uuring.

774-st naisest, kes olid enne sünnitust normaalkaalus oli lausa kolmandik aasta pärast sünnitust muutunud ülekaaluliseks või lausa rasvunuks. Kokkuvõttes võtsid ameerika naised pärast sünnitust hirmuäratavalt palju juurde. 25 protsenti kõikides kaalukategooriates olevatest naistest, aga eriti just nende hulgast, kes olid enne pisikesed, kogusid endale sünnitusjärgselt lausa üle 40-ne lisakilo.

Loe ka seda: Beebi on juba ammu sündinud, millal ma oma endise figuuri tagasi saan?

35 protsenti üle 20-aastastest ameerika naisest on rasvunud ja 34 protsenti ülekaalulised. Teadlaste arvates võib see statistika olla tugevalt seotud just kaalumiuutusega, mis seotud sünnitusjärgsete liigsete kilode kogunemisega. Tervisele ohtlik ülekaal võib aga päädida kõrge vererõhu ja diabeediga.

Uuringute läbiviijad tõdesid, et suur sünnitusjärgne kaalutõus on ilmselt suuremaks probleemiks just madalama sissetulekuga naiste hulgas, kes ei saa endale lubada piisavalt kvaliteetset toitu ega trenni. Ka teadmatus rasvumise ohtudest on probleemiks.

Ühtlasi arvavad paljud rasedad naised, et süüa tuleb beebiootuse aja kahe eest, kuid tegelikult pole ühte last kandes organismile vaja igapäevaselt rohkem lisakaloreid, kui 300-400. Ka rinnaga toitmise seosest kaalulangusega pole paljud naised teadlikud.

Mida arvab eesti arst rasedusaegsest liigsest söömisest, loe SIIT

Me võime mõelda, et mis meil nendest ameerika naistest, kuid kuna meie toitumis- ja liikumisharjumused ning elustiil on ühtlustumas, siis võib selline tervisele tõsiselt ohtlik ülekaal jõuda massiliselt peagi ka siiapoole ookeni. Esimesed märgid sellest on juba olemas. 45 protsenti eesti naisetest on juba praegu ülekaalulised.

Allikas: dailymail.co.uk