Foto: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi Facebooki-leht
Paar nädalat tagasi avaldas Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond abipalve pisikese Brianna raviga seotud transpordikulude katteks. Vajalik summa saadi kokku kiirelt ja eelmisel neljapäeval opereeritud preili on kenasti taastumas tänaseks.

Lastefondi Facebooki-lehel jagatud heade uudiste kohaselt lendas Brianna vanematega Tallinnast Helsingisse möödunud teisipäeval, tema operatsioon toimus kaks päeva hiljem, neljapäeval ja see õnnestus arstide hinnangul väga hästi. Täna, kui operatsioonist on möödas vaid napid 5 päeva, uudistab Brianna juba tema ümber tegutsevaid tohtreid ning rõõmustab oma vanemaid, kirjutab Lastefond häid uudiseid.

"Brianna vanemad on kõigile aitajatele väga tänulikud! Aitäh ka kõigile meedikutele, aitäh Politsei- ja Piirivalveamet, Piirivalve Lennusalk ning kõik, kes ulatasid abikäe! Aitäh, et aitate meil aidata," on Lastefond tänulik annetajatele.

Brianna sündis südamerikkega — tema suured veresooned, kopsuarter ja aort on oma koha vahetanud. Lapse elu päästmiseks tuli teha esimese kahe elunädala jooksul operatsioon, mida Eestis täna teha ei saa. Loe pikemalt Delfi Naistekast!