Jane ja Geit teavad omast kogemusest, et vanemate intuitiivne soov tõsta ­sündinud laps endast ja paarisuhtest ettepoole võib tegelikult teha karuteene tervele perele. Kannatavad ka lapsed – Hendrik, ­Raimond ja väike Kristofer. | Fotod: Katrin Merisalu
"Pidasin lahkuminekut oma elu kõige õigemaks otsuseks, sest tundsin, et ma ei ole enam õnnelik. Mind valdasid iga päev järjest kurvemad tunded, sära ja naer olid kadunud," tunnistab Jane.

Roosna-Alliku alevikus elavad Jane Almers (24) ja Geit Matsi (24) kasvatavad kolme last. Mis pärast laste sündi tegelikult toimuma hakkas, nad oodata ei osanud.

“Ilmselt on ka loogiline, et kui esimest korda lapse­vanemaks saad, ei oska end vaimselt selleks teekonnaks ette valmistada. Kogu olukord ja kõik muu lapsega seonduv jõudis kohale alles pärast sündi. Nüüd olemegi lapsevanemad! Meil on üks tilluke pambuke, kes sõltub meist, kes vajab meid ja kelle elu eest me vastutame. Adusime, et peame ta sättima ette kõigest muust ja ka iseendast,” meenutab Jane nende esimese lapse sündi. 

Kokku on Jane ja Geit koos olnud kaheksa aastat, mille sisse mahub nii ilusamaid kui ka raskemaid aegu. Suurem kriis oli neil detsembris, mil nad lahku kolisid. Nüüd alles mõistab naine, et õnn ei ole hetkeemotsioon.