AS Salvest
Õige toit ja tervislikud söömisharjumused on väikelapseeas väga olulised. Just siis kujunevad välja esimesed oskused ja eelistused.

Lastearst Reet Raukas rõhutab, et esimesel kuuel elukuul on rinnapiim imikule kõige olulisemaks toiduks, kuid juba teisel elupoolaastal jääb ainult rinnapiimas olevatest toitainetest väheks. “Laps peaks hakkama sööma tahkeid toite hiljemalt 26. elunädala täitumisel, vastasel korral tekib teatud toitainete defitsiit, mille tõttu häirub immuunsüsteem,” räägib Raukas. Samuti mainib lastearst, et kui oodata lisatoidu pakkumisega liiga kaua, võib beebil tekkida vastumeelsus tahke toidu suhtes. Kuna mälumisoskus kujuneb välja alles 24. ja 28. elunädala vahel, peavad esimesed toidud olema pigem vedelad ja peeneks püreestatud.

Koostöös lastearst Reet Raukasega on AS Salvest välja töötanud Põnni tootesarja retseptid, mille koostamisel on silmas peetud lastearsti näpunäiteid ja soovitusi, arvestatud beebi ealisi iseärasusi, vajadusi ning maitse-eelistusi.

Sellest vanusest alates võib lapsele tasapisi anda ka teraviljadest valmistatud toitvat pehmet putru. Põnni mahedamaitseline mangopüree hirsiga ning riisipuding pirni ja mustikaga sobivad ideaalselt beebile, kes on juba ühe koostisosaga harjunud ning valmis proovima huvitavamaid maitsekooslusi.

Põnni beebitoitudes eelistatakse alati kodumaist — seetõttu ongi näiteks köögiviljapüreedes kasutatud ainult parimaid Eestis kasvatatud kartuleid ja porgandeid. Põnni toodetesse ei ole lisatud suhkruid ega lõhna- või maitseaineid — toidu magusus tuleb ainult puuviljadest! Samuti on paljud tooted ka gluteeni- ning laktoosivabad (täpsem märge pakendil) ja valmistatud rangelt kontrollitud toorainest.