Unsplash / Kyle Nieber
Meie naudime suve... ja sääsed naudivad meid, nii et sääsetõrjespreid ja muud abivahendid väikeste verejanuliste peletamiseks on linnast välja sõites igal ühel kaasas. Kuidas hoida aga sääsed eemal beebist, kellele õrnale nahale need kanged vahendid ei sobi?

Number üks asi suvel on putukavõrk beebi vankrile (võrgud tasub hankida ka akendele, kui toas magamine kinnise aknaga liiga palavaks muutub). See ei kaitse ainult sääskede, vaid ka muude soovimatute putukate eest kui laps õues magab. Samas on loomulik, et laps ei soovi veeta kogu väljas veedetud aega võrgu all, eriti kui ta on juba veidi vanem. Ta tahab teki peal uudistada, emme-issi sülle, kõhukotti või juba omal kahel jalal maailma avastada. Mida sa veel teha saad?

1. Tumedad riided tõmbavad sääsi rohkem ligi kui heledad,sest viimased kiirgavad vähem soojust ja segavad sääskedel orienteerumist.

2. Loomulikult võiks riided olla ka pikkade käiste ja -säärtega. Kui ilm liiga palav pole, siis ka tugevamast materjalist tuule- või kilejakk. Ja mida lohvakamad on riided, seda raskem on sääsel läbi nende nahapinnani jõuda.

3. Väldi lõhnastatud seepide ja kreemide kasutamist lapsel, sest magus lõhn tõmbab sääski erilise hooga ligi.

4. Sääski peletavad ka mõningad looduslikud õlid, nende hulgas lavendel ja sidrunhein. Tilguta neid lapse lähedusse, aga mitte otse nahale ega kuskile, kust see võiks jõuda lapsele suhu-silma.

5. Saada on ka spetsiaalseid looduslike õlide baasil tõrjevahendeid: pealemääritavad ja -pritsitavaid, aga ka näiteks randmepaelu.

6. Mõistlik on kaaluda elektilise sääsepeletaja hankimist, kuid sellisel juhul tasuks teha eeltööd: kas see ka töötab?

Tasuks ka teada, et sääsed on kõige aktiivsemad hommikuti ja õhtuti, nii et need on ajad, mil beebiga sääserohkes piirkonnas väljas viibimist võiks pigem vältida.