Sada veebruaris sündinud beebit kogunesid täna koos peredega Vabaõhumuuseumis, et üheskoos tähistada oma pooleaastaseks saamist. Vaata vaid seda videot — nii armsad on need väikesed tulevikueestlased!

Eesti Vabaõhumuuseumi Setu talu hoov sai veebruaribeebide emade poolt korraldatud ürituse asukohana valitud selleks, et uus eestlaste põlvkond juba väga varakult oma juurtega tuttavaks teha.
Veebruarikuus, kui need beebid ilmale tulid, oli kogu Eesti pidurüüs ning õnnelik. Selline südamlik aeg lapse sünniks jääb eriliselt kaunilt meelde ja veebruaris sündinud beebide emad lõidki oma Facebooki grupi, kus nad juba rohkem kui aasta eest beebiootuse ajal tutvusid ja üksteisele kaasa elama hakkasid.

Veebruaribeebide kohtumise korraldaja Maarja-Liis Niglas: “Kõigi nende veebruarikuiste juubeliürituste taustal käis emade suletud grupis iga päev mitmeid kordi juubeldamine, sest sündinud oli taas üks pisike eestlane. Sellest internetis alguse saanud grupist on kasvanud välja väga mitmeid sõpruskondi, kes tõenäoliselt veel palju palju aastaid tihedalt ühendust hoiavad. Grupis on lausa 470 erinevat perekonda, üksteise suhtes ollakse väga toetavad ja abivalmid — igapäevaselt oma rõõme ja muresid jagades.”

Nüüd otsustasidki veebruribeebide vanemad, et tulevikueestlastel ja nende vanematel on aeg omavahel kohtuda. Eesmärgiks oli kokku tuua vähemalt 100 beebit — vaata, kuidas nad koos peredega oma päeva nautisid!