Emme kauneim “aksessuaar” on teadagi beebi, kes puusal istudes kõike tähtsalt kaasa teeb. Kutsume nüüd emmed randa, et meelde tuletada – võlgneme oma kehale sõbraliku suhtumise ja pika päiksepai oma laste eest!

Anneli Rannak (29) Tallinnast
165 cm, 70 kg
Tütar Hanna (6 k)

Enne kaalusin 67 kilo, rasedusega tõusis kaal 82 kiloni. Sünnitusmajja õnnestus mul jätta 12 kilo. Pärast sünnitust ja 12 kilost vabanemist tundsin end imelikul kombel lausa saledana. Sellest saati ongi mu kaal püsinud 70 peal. Olen oma kehale tänulik, et ta oli 9 kuud pesaks mu pisikesele tütrele.

Kadri Saia (27) Valgamaalt
180 cm ja 72 kg
Tütar Reana (9 k)

Esimese lapsega (Revo, 2 a 9 k) võtsin juurde 25 kilo, teisega 18. Teist last ootama jäädes kaalusin 69 kilo. Trenni ma teinud ei ole, kahe väikse lapsega saab mahvi küllalt. Söömist pidin jälgima seoses lapse gaasidega. Venitus­armid tekkisid esimest last oodates ja esimesed triibud tulid juba seitsmendal raseduskuul. Piigaga neid ei lisandunudki.

Maire Pavlov (26) Pärnust
153 cm, 69 kg
Poeg Ryan (6 k)

Enne tütre (Sharon, 3 ja pool) sündi kaalusin 58 kilo. Viimase rasedusega tuli juurde 13 kilo. Kui paljudel imetamine langetab kaalu, siis mul tõstab – kogu aeg on suur soov näksida!

Laura Saidla (34) Tallinnast
159 cm, 64 kg
Poeg Alfred (1)

Kaalusin enne rasedusi rohkem kui praegu. Suhtumine oma kehasse läks juba peale esimest last (Theodor, 3 ja pool) heatahtlikumaks. Pärast teise lapse sündi olen jälginud Fitlapi kava, et end paremini tunda. Mõlema rasedusega tuli juurde umbes 20 kilo, aga see läks üsna kergelt maha. Olen terve täiskasvanuea kõikuva kaaluga olnud. Loodan, et nüüd hakkan vaikselt tasakaalu leidma.

Margot Truuver (36) Tallinnast
168 cm, 79 kg
Tütar Emma (1 a 11 k)

Kolmanda lapsega võtsin juurde kõige vähem – 12 kilo, samas oli algkaal siis ka kõige suurem. Esimese lapsega (Eliis, 18) olin aga kosunud 30 kilo, teisega (Aigar, 14) veidi vähem. Mul on kolm last – lihtsalt pean oma kehasse tänulikult ja hästi suhtuma!