11-kuune Rosanna naudib suvel värsket saaremaist kraami ja talvel sedasama külmutatud kujul. Pilleli Läets
Puu- ja köögiviljad valmivad üksteise võidu. Nüüd on õige aeg need sügavkülma pista, et talvel beebile kohalikku mahedat kraami pakkuda. Kuidas seda täpselt teha?

Külmutamine on parim viis toitu säilitada – kui juur- ja puuvilju keldris hoida, kaotavad need tunduvalt rohkem väärtust. Külmutatuna seisab toit kuni kaks aastat ja see annab võimaluse süüa kohalikke aiasaadusi kogu aasta vältel. Eriti oluline on see titadele, kes hakkavad lisatoitu saama ajal, mil värskeid kodumaiseid vilju pole.

Kohalik ja mahe


Beebitoidu puhul eelista kindlasti kohalikku, kõige parem mahedat toorainet. Poes müüdavaid lõunapoolsetest riikidest pärit köögi- ja puuvilju on pritsitud putuka­mürkide ja taimekaitse­vahenditega. Nende jäägid võivad tekitada allergiat ja kahjustada pisikese inimese närvi­süsteemi. Väike kasvav organism on sellele eriti tundlik.

Meie geograafiline asukoht soosib hea ja kvaliteetse tooraine kasvamist. Lühikese suve jooksul peavad taimed koguma endasse võimalikult kiiresti palju toit­aineid. Inimese organism omastab kõige paremini toitu, mis on kasvanud lähedal – inimpõlvede jooksul on sellega harjutud.

Mahedalt kasvanud söögikraam võib küll tihtipeale näida kiduram, kuid see-eest sisaldab see rohkem antioksüdante – taim peab ellu­jäämise ja kasvamise nimel pidevalt võitlema umbrohu ja kahjuritega. Liha puhul on samuti väga suur vahe, kas tegu on maheda või tavalise lihaga – maheliha ei sisalda loomatoidust pärit antibiootikumide ega ka taime­kaitsevahendite jääke.

On üks väike aga – turul on päris keeruline kindlaks teha, kas tegu on ikka maheda toorainega. Mahetoidu tarnijatel peab olema seda tõendav dokument, mille on väljastanud veterinaar- ja toiduamet või põllumajandusamet. Seal on kirjas, mis tooteid ettevõte mahedana toodab või turustab. Kõiki Eestis väljastatud kehtivaid tõendavaid dokumente saab leida põllu­majandusameti veebilehelt mahe­põllumajanduse registrist.

Beebidele on kõige mõistlikum külmutada toitu portsjonite kaupa, et saaks hiljem sulatada üles täpselt õige koguse – nad söövad ju alguses vähe. Selleks tuleb puu- ja köögiviljad esmalt kuum­töödelda, püreestada ja seejärel jääkuubikuvormides külmutada.