Perefotod, ilufotod, beebi Foto: STINA KASE PHOTOGRAPHY, Kroonika
Oodatud beebi Priidik saabus perekond Laaside ellu sootuks varem kui pidanuks - 29. aprillil. Sellele eelnes abikaasa Anni jaoks kuus nädalat voodirežiimi, mitu ehmatust ja palju eemalolekut perekonnast, sest kõik see toimus keset koroonaaega kevadel.

Anni oli voodis kokku kuus nädalat, kolm haiglas ja kolm kodus, kuniks 29. aprillil, kaks ja pool kuud enne sünnitähtaega algas tugev verejooks koos valudega taas, mis ta juba haiglassse viinud kord oli. "Siis oli selge, et enam pääsu pole, ja mind sõidutati otse keisrilõikusele. Aga vähemasti teadsin, et Priidik oli piisavalt tugev ja välja arenenud, et sündida," tunnistab Kroonikale Silveri abikaasa Anni, kes on ise ka ämmaemandaks õppinud ja maksimaalselt kaua pojal kõhus areneda soovis lasta.

Kohe pärast operatsiooni Anni oma poega ei näinudki, küll aga kuulis ta nuttu ja temas vallandusid kogunenud emotsioonid: "Nutsin ikka korralikult end tühjaks, sest üks pinge oli maas ja laps oli elusana sündinud. Samas teadsin, et ees ei oota sugugi kergem aeg."

Anni oli pärast seda lapsega haiglas viis nädalat. Kuna ta on õppinud ämmaemandaks ja töötanud pikalt haiglas õena, sai ise teha paljusid toiminguid, mida teised emad ei saa ega tohi. See tähendas ööpäevaringset valvelolekut ja järjest maksimaalselt paaritunnist uneaega.

Loe lähemalt Priidiku sünnist ja perekonda tabanud ehmatustest värskest Kroonikast!