Foto:Scanpix/PantherMedia
Kui vastsündinu oma silmad avab, on need pea alati sinised. Peagi aga silmavärv muutub. Missugused sinu lapse silmad saavad olema, see sõltub mõlema vanema geenidest. Tumedad silmatoonid jäävad enamasti domineerima, sinisilmseid jääb aga maailma järjest vähemaks.

Klõpsa pildil ja vaata siit tabelist, missugune võib olla sinu lapse silmavärv

Vanem A Vanem B Laps

Foto: Internet

Paljud lapseootel vanemad on huvitatud sellest, millist värvi on sündiva beebi silmad. Kogu lapse väljanägemine sõltub mõlema vanema geneetilisest materjalist, kuid geenid võivad omavahel lugematutel viisidel kombineeruda.

Seega ei tea me enne lapse sündi kunagi, milline ta välja näeb või mis värvi tema silmad on. Lapse silmavärv ei ole kahe vanema silmavärvide segu.

Silmavärv tuleneb kolmest konkreetsest geenist, millest kaks toovad kaasa kõige tavapärasemad värvid – rohelise, pruuni ning sinise. Hallide silmade ja erinevate värvikombinatsioonide teket teadlased praegu veel selgitada ei oska.

Üldiselt sünnivad kõik lapsed siniste silmadega, kuid kolme esimese eluaasta jooksul võivad silmad tumedamaks muutuda. Tumenemine toimub melaniini tekke tõttu, sündides beebi kehas seda pruuni pigmenti veel ei ole. Mõnede laste silmad on sündides aga üldse erinevat värvi. Seda põhjustab kas silmapigmendi vigane levimine, lokaalne trauma või geneetiline mutatsioon.

Foto: Internet
Foto: Internet

Kui aga tahad teada, kas perre sünnib poiss või tüdruk, siis seda vaata SIIT!

Allikad: ksa.ee, perfectdayscz.com