Mart Haber, Taivo Piller Foto: Hele-Mai Alamaa, Kroonika
Eelmisel nädalal muljetasid abikaasad Taivo Piller ja Mart Haber Kroonikale, kuidas neil on õnnestunud kaksikute Hilda ja Huberti kasvatamine ning paljatasid mitu erakordselt tõhusat nippi, mille abil isegi kõige virilamad lapsed rahunema saada — õpitud on need nipid erakordselt lapsehoidjalt, kes toetas beebisid praktiliselt sünnihetkest saadik.

Mart ja Taivo tunnistavad mõlemad, et kuigi haiglast anti neile kaasa nii toidud kui juhtnöörid, siis koju jõudes läks olemine lihtsamaks, kuna seal ootas ees meditsiiniõest prantslanna, kes oli Ameerikasse saabunud kaks päeva enne laste sündi ja teinud kõik vajalikud ettevalmistused uute ilmakodanike saabumiseks. Imetabase hoidja leidsid Taivo ja Mart Londoni agentuuri kaudu ja sellest naisest räägivad mõlemad ülivõrdes ning peavad investeeringut temasse lausa elupäästvaks — prants­lanna kujundas kolme kuu jooksul rutiinid, mis püsivad tänaseni ning kaksikute elu suunab lausa minuti täpsusega kulgev päevakava, millest kinnipidamine sisustab praegu kogu Mardi ja Taivo elu.

“Meie kõige esimene hoidja andis enesekindluse režiimist rangelt kinni pidada,” nendib Taivo ning kinnitab, et söögi-, une- ja ärkvelolekuaegadest kinni pidamise tulemusel jäävad lapsed tõepoolest pärast voodisse panemist paari minuti jooksul magama. “Neil läheb tuju ära, kui nad ei ole õigel ajal söönud ega välja puhanud, aga kui päev läheb plaani järgi, on nad rõõmsameelsed. Samuti — kui tõmbud eemale ja annad neile ruumi, on lapsed palju õnnelikumad, rahulolevamad ja iseseisvamad,” teab ta.

Elupäästja-hoidja olevatki olnud see, kes meestele poolteisetunnisel koosolekul selgeks tegi, kuidas lastele klammerdumine ei meeldi ning kuidas neid tohib sülle võtta vaid siis, kui neil on hea tuju ning seda püüavad Mart ja Taivo rangelt meeles pidada. “Kindel reegel on, et kui laps nutab, ei tohiks teda sülle võtta, kuna laps saadab alati oma nutuga mingi sõnumi — kas talle paistab päike peale, tahab juua või on vaja mähet vahetada. Kui see on aga tujukus, siis selle peale ei tohiks kohe sülle haarata ja selle oleme juba ühe teise hoidjaga üle elanud,” meenutab Taivo esimese hoidja järel palgatud hiinlannat, kes oli lastega liiga palju kontaktis, ei pidanud kinni päevakavast ning lapsed hakkasid jorisema.

Loe põnevat intervjuud pikemalt Kroonikast!