Mulle vihjati, et saadaksin kõik tuttavad ja sõbrannad Paidesse sünnitama, sest kui aastas ei tule 300 sünnitajat kokku, võidakse sünnitusmaja uksed sulgeda.

Me käisime täna oma hommikusööki nautimas Paide Maksi kohvikus. Mina väga midagi ei võtnud, sest mul on kombeks üle süüa. Nüüd viimasel ajal olen oma isud ja portsud kontrolli alla saanud, aga igaks juhuks söön ikka väiksema taldriku pealt.

Kui olin oma latte'ga peaaegu lõpetanud, märkasime tuttavat nägu. Üks vanem naisterahvas. Mõtlesime, kas ta on kuskil poes müüja või kes, aga jõle tuttav oli. Ja siis läks peas tuluke põlema – ahjaa, tema oli ju Kristoferi sünni juures!

Jõin oma latte lõpuni ning läksime tema juurde. Alguses ta ei suutnud meid meenutada, kuid kui ütlesime Kristoferi sünnikuupäeva, tulime kohe meelde. Rääkisime üsna pikalt juttu ja selgus, et Paides on liiga vähe sünnitajaid. Ta ütles mulle, et saadaksin kõik tuttavad ja sõbrannad Paidesse sünnitama, sest kui aastas ei tule 300 sünnitajat kokku, võidakse sünnitusmaja uksed sulgeda.

Seega… all the pregnant women around Estonia, minge Paidesse sünnitama!

Also soovitas ta meil võõra heinakuhja vahele nagistama minna, et äkki siis tuleb ka tüdruk ära ja soovitas meil ikka rohkem lapsi saada kui kolm, sest pidime noored ja ilusad inimesed olema. Kahjuks aga nendest asjadest ei piisa, et laps ilmale tuua. Vähemalt minu jaoks.

See tädike oli no nii lahe ja armas! Minu enesetunde enne sünnitust, selle ajal, ja peale sünnitust, tegi ta väga mugavaks. Ma ei oskaks kedagi chill'imat enda kõrvale soovidagi – ta on ehtne näide sellest, et vanus on vaid number dokumendis, sest noh… tema suhtumine ja hing on täpselt nagu ühel noorel inimesel.

Aga ei midagi enamat siia.. Tulge kõik Paidesse sünnitama, sellel vahval tädil pidi vähe tööd olema.

Loe ka teisi Jane postitusi tema blogist: janeblogi.ee