Pooleteiseaastane Jasper jäi telgiga väga rahule: oma tuba, oma luba! Foto: Hele-Mai Alamaa
Iga laps vajab onni, olgu see siis lehevõras puu otsas või diivanipatjadest ja tekkidest-linadest tehtud. Veel mitte nii osavatele ehitajatele võib aga lapsevanem ise onni meisterdada. Väikese indiaani telgi õmblemine ei ­käi üle jõu ka sellele, kes esimest korda õmblusmasina taga.

Tegemisõpetus

1. Tee vastavalt joonistel olevatele mõõtudele paberist lõiked ning paiguta need kangale, kinnita nööpnõeltega. Lõika telgiosad kangast välja, jättes õmblusvaru järgmiselt:

• telgiseinte (3 tk) külgedele 1,5 cm, üla- ja alaserva 3 cm;

• kardinatele (2 tk) alla ja keskele 3 cm, külgedele (mis õmmeldakse telgiseina külge) ning ülaserva 1,5 cm;

• esiseina ülapaneeli ülaserva 3 cm, teistele külgedele 1,5 cm;

• vaiade kanaliribadele (4 tk) kõikidesse servadesse 1,5 cm.

2. Keera telgikardinate alumine serv täpselt õmblusvaru ulatuses pahemale poole kaks korda nii, et kangaserva poleks näha, ning õmble läbi. (Pilt 1)

3. Aseta ülapaneeli alumine serv ja kardinate ülemine serv kohakuti, et kangaste paremad küljed oleksid vastamisi (kanga pahem pool jääb välja) ning säti sealjuures kardinad vaheliti just nii palju, et paneeli alaserv ja kardinate vaheliti olev ülaserv oleksid võrdse pikkusega. Kinnita kangad omavahel nööpnõeltega õmblusvaru piirilt, õmble läbi ja äärista õmbluse­serv overloki või siksakpistega. Nii ei hakka kangas hargnema. Triigi õmblusvaru ülespoole ning õmble ülapaneeli külge – nõnda ei jää see inetult ripnema. (Pilt 2)

Joonised ja pildigalerii telgi valmimisest on siin: