Foto: Shutterstock
Kuidas emana end ette valmistada selleks, et tütar hakkab puberteediikka jõudma? See ajajärk võib lapsevanemale olla kohati hirmutav, sest emadena tahame oma tütreid suure maailma eest kaitsta. Ja tegelikult polegi väga palju, mida me teha saaks, kuid nendeks 12-ks asjaks peab iga tütre ema valmis olema.

1. Sinu meigitooted on nüüd ka tema meigitooted
Tüdrukutele meeldib väga enda meikimist ja küünte lakkimist katsetada. Aga tasub tütrele tasapisi õpetada, et vähem on siiski rohkem. Kui su laps on aga alles päris noor, ei tasu temaga liialt pahandada, kui sa koju minnes avastad, et su uus Chaneli huulepulk sulle mitte vaid tema huultelt, vaid ilmselt ka ülejäänud näost vastu naeratatab. Ja pole ime, kui ta sellesama huulepulgaga on ka juustesse mõned triibud tõmmanud.

2. Menstruatsioonst rääkimine on ebamugav, aga tähtis
Sa tahad, et su tütar oleks valmis päevaks, kui ta bioloogiliselt naiseks sirgub. Oluline on julgeda talle rääkida, et tema kehaga toimuvad muutused on normaalsed. Võid koju igaks juhuks ka lastele mõeldud pesukaitsmeid ja tampoone varuda ning tütrele selgitada, kuidas neid kasutada, kui aeg tuleb. Poodides on müügil ka noortele tüdrukutele suuntud raamatuid, mis võivad olla sulle abiks puberteediea selgitamisel.

Foto: Shutterstock