Tallinna Jakob Westholmi Gümnaasiumi nädalane toidupakk ühe pere kolmele lapsele. Фото читателя Pere ja Kodu
"Minu lapse koolist ei anta lastele lõunasöögi asemel toidupakki, aga sõbranna laps sai enda koolist kaks kotitäit toitu, kus olid sees toiduained, millest kodus olev õpilane saab ise endale kerge lõuna valmistada. Miks see nii on, et ühed lapsed saavad koolilõuna asenduse ja teised mitte?" Vanemate arutelud laste karantiiniaegse koolilõuna teemal on tulised. Tuleb välja, et omavalitsused on kodusolevate kooliõpilaste koolilõuna küsimuse väga erinevalt lahendanud.

Paljud omavalitsused on otsustanud, et kodusõppe tõttu ei pea lapsed ettenähtud koolilõunast ilma jääma ja jagavad soovijatele nimekirja alusel teatud aja tagant välja viisaka toiduvaliku. Mõnes kohas viiakse toit koolist kaugemal elavatele lastele lausa koju kätte. On koole, mis ei jaga üldse toidupakke ja on koole, kust saavad toidupaki vaid need, kes tõestavad, et neil on raske majanduslik olukord või mõni muu põhjus, mis annaks õiguse koolilõunat asendavale toidupakile.

Selle viimase variandi kohta kohta ütlevad vanemad, et koolilõunat asendava paki saamiseks tuleb esmalt läbida "alandusvoor". See tähendab, et pere