Pexels
Esmaspäevast algab koolides distantsõpe, kuid paljudes peredes pole lastel oma arvutit, mille kaudu koolitöös osaleda. Sotsiaalmeedias on vabatahtlikud asunud õpilastele arvuteid organiseerima.

Projekt "Igale koolilapsele oma arvuti" on sotsiaalne projekt, mille eesmärk on koostöös kõikide heade inimeste, sideettevõtete, postiettevõtete, IT-hooldusega tegelevate ettevõtete ja kohalike omavalitsustega tagada koolilastele oma arvuti.

Kuidas distantsõpe toimuma hakkab, vaata tasuta veebiseminarist SIIT!

"Kurb tõsiasi on see, et e-õpe on küll äge, kuid meil on lapsi, kel pole seda võimalust. Seega hetkel ei ole neile tagatud võrdne kohtlemine. Meie proovime tagada. Kui ka sinul on töökorras arvuti, mida sa ei kasuta, eemalda sealt kõik oma isiklikud asjad, otsi üles laadija ning pane ootele. Kui anname märku, siis saatke see meie poolt antud aadressile. Meie anname teile teada, kelle näo te sellel raskel ajal veidikenegi rõõmsamaks tegite," ütleb projekti algataja Sven Jablonski.

Kui sinul on samuti arvuti, mis uut õpihimulist kasutajat ootab, siis liitu grupiga SIIN!

Oluline on, et arvuti oleks enne edastamist desinfitseeritud!!! Seda peaks tegema nii arvuti andja, vahendaja kui vastuvõtja.

Kuidas seda teha?

Lülita arvuti välja. Puhasta kas elektroonikale mõeldud desinfitseeriva puhastuslapiga või isopropüülalkoholiga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!