Kas tänapäeva lapsed võtavad omaks sportliku meelelahutuse, mida armastasid nende vanemad? Paljudes koolides ei telefoni kasutamine vahetundides lubatud ja nutiseadmetest eemale jäetud lapsed ei oska oma vaba ajaga midagi peale hakata. Tallinna Kristiine Gümnaasiumis toodi täna välja kummikeksud ja footbagid.

On oluline, et lapse aju saaks vahetunni ajal puhkust, et laps suudaks ka järgmises tunnis maksimaalselt kaasa teha. Ajutegevusele on väga oluline, et lapsed vahetunnis liiguksid ja mängiksid – nii hakkab veri paremini ringi käima ning viib ajju rohkem hapnikku. Seeläbi paranevad lapse keskendumisvõime ja produktiivsus, areneb loominguline mõtlemine. Lisaks suurendab liikumine endorfiinide vallandumist kehas, mis omakorda tekitab õnne- ja turvatunnet.
Lastel puudub paljudes koolides võimalus aktiivseks tegevuseks vahetunnis. Koolides on keelatud vahetundides joosta ja paljudes koolides ei lubata ka hoonest välja minna. Nutitelefonis istumine, mida paljud lapsed meelsasti vahetunnis teeksid, on õnneks koolides pigem keelatud ning koolidesse on tehtud ka nutivabad alad.

Ühte võimalikku lahenduset sai näha täna Tallinna Kristiine gümnaasiumis. Kee Abel Eesti Rotary klubist Moon õpetas täna tütre koolikaaslastele enda kooliaja vahetundide lemmikmeelelahutust ehk kummikeksu.
"Toome koolidesse vanad head mängud, mis ei hõlma endas jooksmist, kuid on liikuvad ja omavahelist suhtlust vajavad – kummikeks ja footbag. Kooli koridoride aknalaudadele pannakse projekti VAHETUND raames vaba aja sisustamiseks keksukummid ja footbag‘id, koos vahvate karpide ja juhenditega," Selgitas Kee Perele ja Kodule ideed, mis peaks lastele pakkuma nii liikumisrõõmu kui meelelahutust.

Vahetund.ee on heategevusprojekt, millega saavad liituda üle Eesti kõik koolid. Lisaks saavad kõik annetuste näol anda oma panuse toetamaks koole.