Foto: Erakogu
Eile kirjutasin sellest, et ATKO veab koolilapsi katkise bussiga ja lootsin, et ehk avalik tähelepanu muudab olukorda. Tühjagi! Täna hommikul ei avanenud ATKO liinile saadetud „uuel" koolibussil isegi mitte uksed. Kohale kutsutud politsei keelas ära laste vedamise selle bussiga.

Eile hommikul ei saanud Harku valla paljud lapsed koolibussiga kooli, koolibuss H2 ütles tee peal lihtsalt üles. Et ATKO koolibussidega sõit on ebaturvaline, bussid alailma katki ja üks sõitis isegi lahtise uksega, sellest on täpsemalt juttu SIIN!

Kui eile kinnitas OÜ ATKO Liinid Harjumaa osakonna juhataja Arvo Sarapuu juunior, et homme, ehk siis praeguse seisuga täna hommikul, alustab Harku valla koolibuss H2 liinil tööd uus buss, siis täna hommikul liinile saadetud bussil ei avanenud bussiuksed, vahepeal sõitis buss osaliselt avatud uksega.

Bussi said lapsed siseneda vaid nii, et bussijuht tuli käsitsi igas peatuses bussiust avada. Kahju ka bussijuhist, kellele selline kõlbmatu töövahend antakse! Bussiuste mitte avanemine paneb lapsed suurde ohuolukorda juhul, kui peaks juhtuma avarii, bussijuht on vigastatud ja lapsed ei saa bussist väljuda.

Üks lapsevanem kutsus kohale politsei, teine helistas Harku valda, kust lubati kohe pöörduda ühistranspordiametisse ja kolmas helistas otse samal ajal ühistranspordiametisse. Sealt paluti koheselt teha toimunu kohta avaldus. Kohale saabunud politsei pani bussile sõidukeelu. Pärastlõunal tuleb teha koolibussil uus ring, et lapsed koju tuua. Kas leitakse selleks ajaks uus, „terve" buss või saab selleks ajaks uksed korda?

Mis mind kogu selle asja juures eriti häirib, on see, et neid bussikatsetusi tehakse laste peal!

Juhtumit kommenteerib Arvo Sarapuu jr, OÜ ATKO Liinid Harjumaa osakonna juhataja:

Vastuseks tänasele lugejakirjale anname teada, koolibuss läbis täna hommikul õigeaegselt kooliliini H2, bussi uksed olid sõidu vältel suletud, kuid bussijuht tõesti avas bussiuksi käsitsi, bussisõit oli õpilaste jaoks turvaline ja kõik lapsed jõudsid õigeks ajaks kooli. Bussiuste avamisega tekkinud probleemi puhul oli tegemist inimliku eksimusega, buss on tehniliselt korras ja jätkab liini H2 teenindamist vastavalt sõidugraafikule.

Bussijuht tõesti avas bussiuksed peatustes käsitsi, sest täna hommikul tööd alustanud Harku valla H2 liinil uue bussi uste avamise süsteem erineb varem sellel liinil kasutusel olnud bussi omast. Inimliku eksituse tõttu vajutas bussijuht hommikul uste automaatset avamist blokeerivat nuppu, mistõttu ainuke võimalus oli avada bussi uksi peatustes manuaalselt.

Koolibuss H2 väljus täna õigeaegselt kell 7.10 Naage algpeatusest ja läbis kogu tee lõpp-peatusesse Murastes vastavalt sõidugraafikule. Bussi uksed olid sõidu aja suletud, peatustes avas bussijuht uksed käsitsi ja kõik õpilased jõudsid õigel ajal turvaliselt kooli. Peale liini lõpetamist deaktiveeris bussijuht uste automaatset avamist blokeeriva nupu ja edaspidi avanevad bussi uksed automaatselt.