Unsplash
Koolikiusamine on jätkuvalt põletav probleem, millele ei saa kunagi liiga palju tähelepanu pöörata. Sotsiaalmeedias on levima hakanud mõtlemapanev ning ilmekatest kujunditest tulvil postitus, mis toob koolilaste maailma täiskasvanute töökeskkonda. Pere ja Kodu avaldab postituse autori loal.

"Kujuta ette sellist tööpäeva — lähed hommikul tööle ja su armas kolleeg loobib sind jääkõvaks muutunud lumepallidega ja hüüab sulle inetuid märkusi su riietuse, su kehakaalu, su prillide või su näonaha olukorra kohta. Sa astud majja ja näed, kuidas kaks naiskolleegi koridoris sind märgates omavahel midagi sosistama hakkavad ja sinu peale näpuga näitavad. Kohvinurgas kohvi võttes jooksevad teised laiali, kui sina sinna kohale ilmud. Lõuna ajal valab keegi su toidu piimaga üle ja viskab sinna peale ka paar viilu leiba, et ikka asi kunstipärasem välja näeks. Enda hämmastuseks ülejäänud ruumisviibijad ainult itsitavad ja vahetavad paljutähenduslikke pilke. Kõrvallauas istuv meeskolleeg tõmbab sul tooli alt ära, kui üritad oma kohale istuda ja iga kord, kui ta sust mööda läheb, annab sulle tugeva müksu õlale või selga. Ühel hetkel vihjab keegi kolleegidest, et sinust on tehtud internetti lausa terve lehekülg, kus kõik võivad ennast südamest välja elada täpselt nii inetute sõnadega, mis pähe võivad tulla. Pole just suurem asi töökoht? Aga paljud lapsed just selliste asjadega koolis igapäevaselt silmitsi seisvad," seisab nutikaid paralleele toovas kirjelduses.

Murelik autor paneb lugejaile südamele, et eelpool kirjeldatud olukordi kohtab meie koolides rohkem, kui me isegi ette kujutame ning see on muutumas paratamatuseks, mis koolis käimisega kaasneb. "See on muutumas millekski, mille kohta öeldakse, et „sellest kasvatakse välja“ ja „see läheb üle“. Ma mõtlen neile lastele, kes igal hommikul kooli minnes selliste väljakutsetega silmitsi seisavad. Meie jaoks on see teooria, nende jaoks karm reaalsus. Me püstitame rekordeid PISA testides, aga meie laste hinged on katki," kirjutab ta. "Kallid vanemad, palun rääkige oma lastele sellest, et see maailm ei ole tegelikult nii kole ja hirmus koht. Rääkige sellest, et üksteist austades ja toetades loome ise parema maailma," paneb ta lapsevanematele südamele. "Laps, kes on saanud piisavalt armastust, kelle tass on täis, ei taha teistele halba teha, ei jookse kaasa kambaga, et kuhugi kuuluda ja iga hinna eest teistele meeldida püüdes kedagi alavääristada."

Loe postitust täismahus: