Foto: Karli Saul/Kroonika
Edukal ärimehel Urmas Sõõrumaal on seitse last, kellest noorimad alles kooliealised. Ta rägib, palju sai ise noorena taskuraha ja sellestki, palju oma lastele seda annab.

Oma lapsepõlvest ta taskuraha teemat täpselt ei mäleta, tunnistab ta värskes Kroonikas. "Aga taskurahast ma puudust ei tundnud. Mu ema oli väga töökas inimene – lisaks oma majapidamisele oli ta pikka aega üks Rapla rajooni esilüpsjatest ja teenis tugevalt üle keskmise palka. Mul ei ole taskuraha kunagi palju olnud, aga kindlasti mu hing ei kannatanud, et kõigil teistel on ja minu pole. Sellist asja ei mäleta."

Palju annab mees aga taskuraha oma lastele ja kas ka neile, kes juba täiskasvanud? "Eks ma jagan taskuraha enamustele ja siiamaani. Kuid mitte palju."

Sõõrumaa sõnab, et on proovinud lastele iseseisvust harjutada. "Neil on oma kontod, kuhu olen raha kandnud. Lapsed käituvad rahaga erinevalt – on neid, kellel on raha kogu aeg otsas, ja samas lõpetas üks nendest kooli ning tal oli 10 000 krooni arvel. Kulutamine ei küsi sugu – see, kes peaaegu üldse ei kulutanud, oli tüdruk," nendib mees, et tingimata pole naissugu suurim kulutaja.

Loe pikemalt Urmas Sõõrumaaa mõtteid ja arusaamu rahateemadel Kroonikast!