Erakogu
"Olen oma lapsevanema karjääri jooksul pidanud mitmel korral tegema koduõpet kahele poisile ning sealjuures 100% ka töötama. Lisainfoks ei tee paha teadmine, et ka abikaasa on samal ajal 100% kodukontoris tööl," ütleb Kati Orav, kes jagab Pere ja Kodu lugejatele enda pere kasulikku nippi.

Paljud lapsevanemad seisavad silmitsi olukorraga, kus tuleb hästi arukalt oma argipäeva planeerida, et lastel saaks õpitud, endal oleks töö tehtud ja selle kõige juures ka mentaalselt tervena püsiks. Rutiin tundub hirmutav sõna, aga mängib selle kõige juures üliolulist rolli. Rutiiniks on vajalik planeerimine.

Koduõppe ja päeva visuaalne planeerimine

Meid on alati aidanud visuaalsed plaanid, mida koos lastega täidame. Need on küll tavaliselt sellised loovalt tekkivad, aga täna jagan teiega valmis põhjasid. Siit saate natuke ka aimu, mille peale mõtelda. Kindlasti on oluline eesmärgistamine, kokkulepped ja päeva kokkuvõtmine.

Kasuta julgelt. Ning jaga ka sõpradele!

Kati Orav

Ja üks veel parem mõte- visuaalidest inspireerituna joonista koos perega just teiemoodi visuaalne päevaplaan, kuhu igaüks saab lisada just need sümbolid, mis teda kõnetavad.

Kati Orav

Kati Orav on visuaalne praktik ja haridusinnovaator, kes õpetab visuaalset lihtsustamist, et saaksid olla olla edukam õppimises, suhtlemises, meeskonnatöös, juhtimises ja mis iganes protsessis, kuhu elu meid viib.

Kati Orav perega
Grethe Rõõm

Vt ka: creativitycatcher.com