22. mess LAPS ja PERE Foto: Heiki Rebane
Tallinna linnapea andis kõigile Tallinna koolidele korralduse koroonaolukorra tõttu eelkooli algus uude aastasse edasi lükata, mis tähendab, et ettevalmistusaeg soovijatele jääb poole lühemaks.

Praeguste plaanide kohaselt alustavad Tallinna munitsipaalkoolide juures tegutsevad eelkoolid jaanuarist. Seda nõuet ei ole kohustatud täitma erakoolid ja erakoolide ruume kasutavad eelkoolid, vahendab ERR.

See tähendab, et kooliks ettevalmistuse aeg jääb poole lühemaks, ent näiteks Kadrioru Saksa Gümnaasiumi koolituskeskuse juht selgitas selle peale juba koolieelikute lapsevanematele, et kooli õpetajad töötavad välja uue plaani, millega eelkooliks plaanitud õppekava saaks täidetud ka juhul, kui saab alustada alles jaanuaris.

"Mis on selle asja laiem eesmärk? Hoiame meelelahutusasutused lahti, aga koolid ja töökohad ruttu-ruttu kinni, et saaks õhtuti rahus pidu panna?" vihastas üks ema südamest sotsiaalmeedias. "Tallinna kesklinn on hilisõhtuti noortekampasid täis, keegi neid laiali ei aja. Aga kool on ohtlik. Minu neiu ootas väga oma kooliminekut ja mul on kodus nüüd üks õnnetu laps. Või ma olen tõesti ainuke, keda see elukorraldus närvi ajab? Paneme kogu maailma teadmata ajaks lukku ja vajutame paanikanupu alla?"

Täispikkuses saad lugeda uudist ERRi uudisteportaalist siin.