1
Nüüdseks juba üle 20 aasta Inglis­maal elanud Reet on muusikukarjäärist peaaegu loobunud, et aidata oma autistist poega ja samal ajal ise terapeudiks õppida. Poja kasvatamisega saadud väärtusliku kogemuse varal soovib ta ka teisi keerulises olukorras vanemaid aidata.

Kui vanem kuuleb oma lapse diagnoosi “autism”, variseb tema maailm tuhandeks killuks. Senised unistused ja lootused asenduvad teadmatusega tuleviku ees ja üle jõu käiva vastutuskoormaga, mis sellise lapse kasvatamisega kaasneb. Eluaegse toe pakkumise vajadusega ja hirmuga, mis lapsest üldse saab.

Kõik need tunded ja üleelamised on ka Reedale tuttavad. Sarmikas ja imeilusa lauluhäälega naine on neist kõigist läbi tulnud, aga seisnud silmitsi ka depressiooni ja meeleheitega. “Olen kasvanud tänu sellele kõigele tugevaks, jõudnud selgusele iseendas ning julgen nüüd öelda: “Olen uhke poja ja iseenda üle!””

Septembris 2015 alustas Reeda toona 16aastane poeg Khobbi-Kenneth Kodjo Inglismaal ettevalmistavat etappi ülikooli astumiseks, et täita oma unistus ja omandada kõrgharidus politoloogias. Seda suuresti tänu ema kindlameelsusele, tegutsemisjulgusele ja usule pojasse.