Foto: Shutterstock
Tunne, et lapse koolimineku ja akadeemilise edukusega seotud vastutus ja kohustused tahavad enda alla matta, võib tublid vanemad viia ülevastutamise, liigse kontrolli ja tohutu ärevuseni. Hirm eksimise ja vigade ees aina kasvab. Selle ärevuse taustal on tihtipeale sügav ebakindlus, kas ollakse ikka vanemana pädev. Kuidas lapsevanemana lapse koolitee alguses ellu jääda ja kuidas oma last kooliga kohanemisel aidata? Pere ja Kodu eriväljaanne 1.klass annab kõik vastused!

Lapsevanemaid on võsukese kooli minnes teadagi ootamas terve rodu uusi ülesandeid. Kuidas korraldada kogu logistika kodu, kooli ja vahel lausa mitme huviringi vahel ja õpetada lapsarvestama kellaaegadega? Mil moel motiveerida õppima ja tähelepanelik olema? Lisaks tuleb süvendada uudishimu - sest see on ju õppimissoovi aluseks - ja samas juhendada maailma vastu huvi tundma kontrollitud ja süsteemsel moel. 

On pliiatsid õigesti teritatud, sokid sobivat värvi, jutt sobiva viisakusega? On lapsega ikka kõik korras? Kas koolitunnis läks ikka hästi, vajalik jäi meelde? Ja ega ometi keegi kiusa? Õpetaja - on's ta ikka tõeline proff ja pühendunud? Oleks vanemad üksi ärevad, polekski asi nii hull, aga vanemate hirm ja liiane muretsemine kipub paraku ka lapsele nakkama. Ka laps on ebakindel ja kardab, et kogu aeg on midagi valesti. 

Lapse kooliminekuga kaasnevad pinged võivad keerulisemaks ajada ka vanemate paarisuhte. Kui aga korraga avastatakse, et kahekesi olles räägitakse vaid lapsest, on tegu tõsise ohumärgiga.