Viire Valdma, näitleja Foto: Tiit Blaat
"Üks asi on ise kasuisaga kasvada, teine kasvatada enda lapsi oma elukaaslase, ei nende päris isaga. Kolmas elada koos mehega, kellel on oma lapsed ja lapselapsed," räägib Viire Valdma oma erinevatest eluetappidest kärgpere osana.

Alles kõik see kokku on ta aegamööda mõistma võtnud, kuidas ehk võiks ja saaks vastuolud kohe selgeks rääkida: "Tegeledagi kohe põhjustega, mitte tagajärgedega hiljem. Lastelgi on õigused, aga ka kohustused mõista, et kuidas see kärgpere ka ikkagi toimib ja vastastikku austust väärib."

"Muidugi, ideaalis meeldiks ka mulle algusest lõpuni kindel perekond. Kõik hommikud üks-pere-koos-ärkamised. Kui tore oleks nii lapsi kasvatada ja veeta lõpuks ka kena vanadusperiood paarina koos." Samas, uhke ja õnnelik oma elu üle, ei salli Viire, kui tema valikuid haletsetakse või halvustatakse. "Meie pere lihtsalt on selline ja kõik!" trotsib ta emalõvina. "Parandagu oma suhted need, kes näevad sellel perspektiivi. Kui ei näe, tuleb teha otsuseid, ka valusaid. Lapsed ei tohi vanemate halbade suhete pärast kannatada." Pilk endas, lisab ta: "Ja see, et eksitakse ja tehakse valesid valikuid, on ka normaalne."

Loe pikemalt Viire mõtisklusi värske Kroonika veergudelt või SIIN