beebi Foto: Tanel Meos
Rinnaga toitmine siiski kaitseb lapsi astma eest! Teadlased analüüsisid 30 aasta jooksul kogutud andmeid ja jõudsid järeldusele, et alla kolmeaastaste puhul rinnaga toitmine vähendab astmariski 37%  ja lastel, kes olid seitsmesed või vanemad, oli astmarisk 17 % väiksem, kui pudelipiima saavatel lastel.

On palju vaieldud, kas rinnaga toitmine ikka kaitseb astmariski eest. Uuringud on andnud väga vastuolulisi tulemusi, kuid viimased uuringute analüüsid järeldavad, et jah, rinnaga toitmine siiski kaitseb astmariski eest.

Teadlased analüüsisid 117 erinevat uuringut, mis hõlmasid 250,000 beebi jälgimist.

Nad jõudsid järeldusele, et kui beebisid regulaarselt rinnaga toita, siis astmarisk alla kaheaastastel väheneb tunduvalt, 37% ja ka neil lastel, kes on seitse ja vanemad, on 17% väiksem võimalus astmasse haigestuda.

Kokkuvõttes, 62 erinevat uuringut imetamise kohta, jõudsid järeldusele, et sellest on kasu, 43 uuringu tulemused ei täheldanud erinevust ja ja 4 uuringu tulemused väitsid, et rinnaga toitmine põhjustab astmat. 8 uuringut järeldasid, et muud tegurid on astma ilmnemise puhul olulisemad.

American Journal of Epidemiology avaldas uuringute kokkuvõtte, kus soovitatakse tungivalt oma beebisid rinnaga toita ja seda kuni kaheaastaseks saamiseni, et vähendada hilisemat astmariski.

Beebidel, keda rinnaga ei toideta, on suurem risk haigestuda hingamisteede nakkustesse ja uuringute kohaselt hiljem ka astmasse.

Aastatel 2011-12 haigestus näiteks Inglismaal üks laps 11-st astmasse ja 18 last last suri haigusesse.

Tulemused on ümber lükanud need uuringud, mis väitsid, nagu suurendaks rinnaga toitmine laste astmariski.


Allikas: dailymail.co.uk