Shutterstock
Suve saabumisega tõuseb lastega juhtunud õnnetuste arv, kus halvemal juhul jääb laps lühemaks või pikemaks ajaks haigevoodisse. Olukorra tõsidus näitab kasvõi fakt, et suvel on pea iga päev väikelastega 2 mürgistusjuhtu.

Olukorda mõjutavad lisaks koolilaste suvepuhkusele lasteaedades käivad lapsed, kes viibivad kas linna- või maakodus.

Tervise Arengu Instituudi 2015. aasta andmetel pöördusid arstiabi saamiseks põletuste ja söövituste tõttu 1-4-aastastest lastest 499 ja 5-9-aastastest 164 last; pea- ja kaelavigastuste tõttu esimese eluaasta lastest 785, 1-4-aastetsest 4127 ja 5-9-aastatset 3316 last. Murelikuks teevad just need pea- ja kaelavigastused, milliste jääknähtudena võivad hilisemalt kujuneda peavalud, sage halb enesetunne jms.

Kättesaamatus kohas lastele peaksid olema ka ravimid – just ravimite ja teiste mürgistuste tõttu otsisid arstiabi esimese eluaasta laste vanemad 47 juhul, 1-4-aastaste seas 602 juhul aastas. Vaadates ainult neid 2 vanusrühma selgub, et pea igal päeval oli 2 mürgistusjuhtu esimese 5 eluaasta laste seas. Niisiis – ravimid selleks mõeldud lukustatud kappi või laekasse, et laps ei pääseks neile iseseisvalt ligi!