Foto:Scanpix/PantherMedia
On loomulik, et me soovime oma laste puhul kasutada beebitooteid, mis on turvalised ja asjaomaste ametkondade poolt heaks kiidetud. Kuid nagu selgub, võib ka üsna tuntud tootjate toodetega alt minna. Johnson & Johnson beebišampoonidest on leitud koguni kaks vähkitekitavat kemikaali.

Hoolimata sellest, et reklaam ütleb šampooni kohta, et “ei mingeid pisaraid enam” ning on tõestatud, et pärast selle kasutamist magavad lapsed paremini, mõjub see nahale ja silmadele ärritavalt ja sisaldab kahte üliohtlikku ning kantserogeenset kemikaali — Quaternum 15 ja 1,4 Dioxane’i.

Juba aastaid on keskkonnaaktivistid nõudnud nende kahe aine Johnson & Johnson beebišampoonidest eemaldamist.

Quaternium 15 vabastab formaldehüüdi, mis on teada-tuntud kantserogeen. Selle aurud ärritavad silmi, nahka ja hingamisteid ning põhjustavad leukeemiat. Põhja-Ameerikas kontaktdermatiidi probleemidega tegelevad grupid kinnitavad, et Quaternum 15 on allergeen, millega kokkupuutumisel lastel kõige enam allergiat esineb.

1,4 Dioxane on aga tõenäoline kantserogeen, mis sisaldub üsna mitmetest Johnson &Johnson toodetavates šampoonides ja pesemisvahendites.

Miks firma neid aineid oma toodetest kiiresti eemaldanud pole?

“Loobume neist tooteid bakeriaalse saastumise eest kaitsvatest ainetest järk-järgult. Säilitamistehnoloogiaid, mida me tootmisel laialdaselt kasutame, on tunnistatud riikides, kus me neid tooteid müüme, ohututeks. Viimaste aastate jooksul oleme niigi formaldehüüde vabastavate ainete sisaldust oma toodetes vähendanud 33% ning USA-s koguni 60% võrra. Püüame selle protsessi lõpule viia nii kiiresti ja ohutult kui võimalik.

Tarbijatele, kes eelistavad looduslikke tooteid, oleme loonud uued tootesarja, mis on 98% ulatuses looduslik egasisalda 1,4 Dioxane’i.”

Hoolimata sellest on Johnson & Johnson müünud kantserogeenseid aineid sisaldavadi tooteid riikides, kus need keelatud on: Taanis, Soomes, Jaapanis, Hollandis, Rootsis, Lõuna-Aafrikas ja Inglismaal.

On oluline teada, et formaldehüüde on avastatud mitmetes teisteski kemikaalides, mis tooteid bakteriaalse saastumise eest kaitsevad: DMDM hydantoin, Imidazolidinyl urea, Diazolidinyl urea.

Kogu poleemika algas juba 2009, Johnson & Johnson on lubanud, et 2015 on tähtaeg, mil ka nende teised tooted, näiteks populaarsed Neutrogena ja Clean & Clear on nimetatud ainetest vabad.

Allikas: Feelhealthylife.com