Unsplash / Mona Eendra
Lapsed kasvavad mühinal ja vajavad selleks rohkelt energiat, ka toidust. Nii et pole ime kui juba veidi pärast igati täisväärtuslikku lõunasööki küsib laps jälle midagi näksimiseks. Mugavad vanemad ulatavad lapsele magusad küpsised või kohukese ning imestavad siis, miks ta korralikult õhtusööki ei tee. Aga ehkki snäkid on igati kasulikud, peaksime hoolitsema selle eest, et need oleksid tervislikud ja kõrge toiteväärtusega, kuid ei rikuks lapse söögiisu ega tekitaks temas sõltuvust suhkrut täis jogurtite ja küpsiste suhtes.

1. Pane kausikesse kodujuustu ja selle kõrvale midagi värsket, näiteks pooleks lõigatud kirsstomateid, kurki või avokaadokuubikuid. Magusamaks snäkiks lisa värskeid marju, banaaniviile, virsikut, õunu ja teisi puuvilju.

2. Hummus on ideaalne ja tervislik "dipikaste" kurgile, porgandile, paprikale ja muule värskele. Samuti maitseb see imehästi kreekeritega, kuid viimased vali sellised, millel pole kasutatud liigselt maitseaineid. N-ö "maitsetud" sobivad kõige paremini, sest hummusel on külluslikku maitset niigi.

3. Lõika banaanist rattad, kanna neile väike kogus maapähklivõid ja kõige otsa pista vaarikas või mustikas. See magus ja tervislik "komm" meeldib igale lapsele.

4. Smuuti on miski, mida on võimalik teha lugematutes erinevates variatsioonides.

5. Kalaküpsised ja viinamarjad moodustavad maitsva kombo.

NB! Ära unusta viinamarju ja kirsstomateid pikkupidi pooleks või ka sektoriteks lõigata, sest tegu on kõrge lämbumisohuga toitudega.

Veel soovitame ka snäkiajaks panna lapse laua taha istuma, et ta ei harjuks muu teevuse kõrvale pidevalt sööma ja keskenduks toidule, mitte televiisorile või mänguasjadele. Lauakombed saavad alguse varajasest east ja pidev jooksu pealt näksimine on kehv nii hammastele kui kodule (plekid-plekid-plekid... ), ühtlasi ohtlik, sest söömise ajal mängides või joostes on kordades suurem oht toitu kurku tõmmata.

Jaga meiega ka enda lapse lemmiksnäkke!