Foto: Sven Arbet
Puugihaigustesse nakatumine sageneb Eestis iga aastaga - kui kümme aastat tagasi diagnoositi 344 borrelioosijuhtu, siis mullu oli nakatunuid üle 2300.

Kõige rohkem on puugihaigusi Saaremaal, kus tänavu on diagnoositud juba poolsada borrelioosijuhtumit, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Tartu tervishoiu kõrgkooli tudeng Egle Niitvägi otsustas oma lõputöös uurida, kui paljud Saaremaa jahimehed, kes tihti metsas viibivad ja sealt ka puuke külge saavad, enda veres borrelioosi antikehasid kannavad.

"See on ju selline haigus, et sa ei saa ju aru, kas see on sul sees või ei ole. Aga kuna naine ütleb, et olen laisk ja jään kergesti magama, siis olen järelikult haige," rääkis Andrus."Puuk murrab mehe maha ikka täielikult. Ma käisin päris Tallinnas otsaga ära. Võttis kõnevõime ära. Aru saad, aga rääkida ei saa!" meenutas Enno.

Oma verd jagas Niitväe lõputöö tarvis 184 Saaremaa jahimeest. Nemad saavad ka umbes nädala pärast vastava koodi alusel teada, kas üks või teine kehavaevus võib olla seotud näiteks puugihammustusega.