Foto: Andres Putting
Üha enamatel väikelastel avastatakse allergiaid, olgu need siis nisujahu, pähklite, lehmapiima, soja või mille iganes muu suhtes. Meie põlvkond kasvas üles lihtsa toidu peal, aga ajad on muutunud ning väikelapse kasvatamine võib olla nagu toitumiskoolitus, kirjutab ajakiri Pere ja Kodu.

Pere ja Kodu jaanuarinumbris räägib oma allergialapse loo 42aastane Eili, kelle tütrele pole lubatud ei lehmapiim, nisujahu, pähklid ega soja. Ta jagab ka viis kasulikku ja nutikat soovitust teistele vanematele, kelle lastel on allergia.

1. Ole julge katsetama — paljud tavapärased toiduained on hõlpsasti asendatavad: või asemel erinevad õlid, lehmapiima asemel riisipiim, nisujahu asemel tatra-, rukki- või riisijahu.

2. Leia aega soodsamate võimaluste otsimiseks. Soeta endale oma talunik, kellelt saad liha või jahu, oma kalalett ja munatädi.

3. Panusta kvaliteetsetele säilitustingimustele sügavkülmiku või sahvri näol, mis võimaldavad väärt toitu osta suuremas koguses, mis omakorda tähendab reaalset aja ja raha kokkuhoidu.

4. Vaata peres esinevaid allergiaprobleeme positiivsest küljest: need innustavad oma toitumisalast teadlikkust tõstma.

5. Algteadmisi saab internetist: allergialaps.blogspot.com, www.allergialiit.ee, www.tsoliaakia.ee, www.minutoit.ee, www.toitumine.ee