Foto: Caters/Scanpix
Kellel ei vedeleks pea iga nurga peal kodus mõni desovahendipudel? Jah, pea kõigil meist! Aga isegi kui arvad, et näiteks 6-aastane on piisavalt vana, et asjadest aru saada, tasub siiski tähelepanelik olla ja selgitada lisaks deso kasudele ka selle ohtusid, sest hooletus võib kaasa tuua kohutavad tagajärjed, nagu üks ema kahjuks tunda sai.

Ohios elav Larissa sai seda oma lapse nahal teada, kui läks tööle ja oma 6-aastase tütre venna, nende nõbu ja naabrilapsega koduaeda mängima jättis koos lapsehoidjaga. Lastele kasutamiseks mõeldud desovahendit pritsis mänguhoos terrassipiirdele ning üks lastest oli tulemasina kätte saanud, millega sealsamas mängides desovahend süttis ja lahavatas leegina, nii et 6-aastane Izabella toimetati raskete näo- ja rinnanahapõletustega haiglassse.

Ema kirjeldab juhtunut: "Läksin tööle, jõudsin seal olla umbes kolmveerand tundi, kui sain paanikas lapsehoidjalt telefonikõne haiglast - mu ilus ja armas Izabella oli tulemasinast süttinud desoaine tõttu saanud põletushaavad."

Larissa räägib juhtunust, et hoiatada teisigi lapsevanemaid desovahendi ohtlikkuse eest. Tema tütar peab nüüd 23 tundi päevas kandma rõhksidet ümber kaela ja pea, et maksimaalselt aidata nahal ja kudedel taastuda - see võib võtta aasta kuni paar. Seda igaveseks meenutama jäävate armide hulk sõltub nüüd väikse preili organismi taastumisvõimest.

Laps viidi haiglasse, kus meedikud lõikasid ta seljast riided ja andsid talle meeletu valu vastu rohtu, ta haavad puhastati ning ta jäeti ööseks haiglasse jälgimisele. "Kui ma haiglasse töölt suure rutuga jõudsin, haarasin ta sülle, vaatasin teda ja mõtlesin vaid: "Kuidas mu ilusa tütrega midagi sellist küll juhtuda sai."

Izabellal kulus kolm kuud, et ta end taas peeglist vaadata julgeks, sest ta kartis avanevat vaatepilti. Ta arvab nüüd, et ta on kole ja kuigi ma kinnitan talle iga päev, et ta on ilus ja sa ei pea teistega samasugune välja nägema, et ilus olla, ei usu ta mind," räägib ema, kuidas lisaks nahale hävitas see juhtum ka lapse eneseusu.

Allikas: Daily Mail