Erakogu
See on ilmselgelt üsnagi raketiteadus, mis kell ja kes praegu Hispaanias õues võivad käia, seoses kogu selle koroonakriisist väjumise faasidega. Aga lõppkokkuvõttes on lihtsalt hea ja inimlik, et võib lõpuks õue jalutama minna ja las need faasid ja kogu muu absurdsus siis jääb.

Hindamegi siis neid pisiasju, väikseid rõõme. Sain üle saja aasta välja loodusesse ja nüüd on mu telefon juba paari päevaga lillepiltidest lihtsalt umbes.

Erakogu

Ja juba on mai! Minu lemmik-kuu. Mitte ainult sellepärast, et sünnipäev, vaid ta ongi selline kõige-kõigem kuu alati olnud, niikaua kui end mäletan. Loodus on nii värske ja läheb järjest rohelisemaks, ja sirelid ja piibelehed… Ja koolivaheaeg on nii-nii lähedal. Ja kõik parim on alles ees, suvi pole veel alanud, seega ei pea ka kartma, et sügis läheneks…

Erakogu

Hispaanias on mail muidugi natuke teine tähendus. Et enam ei ole toas külm. Et saab koguaeg aknad lahti hoida. Et saab paljajalu toas käia. Saab pruuniks teiseks juuniks. Sirelite ja piibelehtede asemel on teised lilled. Jacarandad õitsevad (suur lillade õitega puu). Sügise tulekut ei pea veel nii pea kartma, sest on NII-NII kaugel.

Erakogu

See aasta on mai lisaks tervele Hispaaniale ka pikast vangistusest pääsemise kuu. Me oleme juba nädal aega võinud lastega jalutada ning nüüdseks võivad ka need vaesekesed, kellel pole ei koera ega lapsi, õue minna. Sportida, jalutada, värkest õhku hingata, d-vitamiini saada. End elus tunda.

Erakogu

Tahtsin juba pool aastat tagasi nende küsimuste kohta videokese teha, mida mult Hispaania kohta kõige rohkem küsitakse. Sellist nö korralikku jutuvideot ei olnud lastega jalutades mugav teha, kohe kui maha istusin, olid nad juba kes teab kuhu jooksnud.

Erakogu

Ja siis pole mul veel telefoni selfipulka ka, aga käsi väsib telo hoidmisest ära. Ja ma endiselt vihkan videos enda hääle kuulmist. Ühesõnaga, maa on külmunud ja kärss on kärnas. Nii et selline väike kokkuvõtlik ja pigem visuaalile rõhku panev video tuli esialgu (nii palju, kui telefoniga seda visuaali annab püüda muidugi).

Allikas: seitsmemaajameretaga.com

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!