Perekond Foto: Meisi Volt
"Eelmisel nädalal tuli mu lapsel reede hommikul ninast kollakas-rohekat tatti pärast aevastust - praeguste uudiste valguses oli selge, et ta lasteaeda sel päeval minna ei saa. Pühapäevaks vajus tatt allapoole, ninast enam ei väljunud midagi, kuid hommikul ärkas ta veidi köhides," selgitab nõutu ema, et ei tea täna, mida teha.

Arsti ma nii pisikese asjaga isegi tüütama ei hakka, aasta tagasi oleks ta juba esmaspäeval aeda läinud, aga tänaste uudiste valguses on ta kaks päeva veel kodus olnud. Eile õhtul oli ta sellest juba nii meeleheitlik, et nuttis südantlõhestavalt, vandudes, et ta lasteaias ei köhi kordagi. Selgitasin, mis ma selgitasin, et praegu on selline aeg, kus mistahes haigusi kardetakse enam kui varem, ei õnnestunud mul talle arusaadavalt selgeks teha, et köha varjamine ei ole võimalus ning tuleb veidi veel kodus püsida, jäädes tõepoolest ilma ka paarist lasteaia toredana tunduvast ühistegevusest.

Eile köhatas ta hommikul korra ja õhtul kaks korda - ma ei saa aru, kas võin ta lasteaeda homme nüüd saata, sest tal pole olnud kordagi palavikku, ta enesetunne on hea, võiks vist öelda isegi, et lausa suurepärane. Ainult kodu-igavus hakkab nüüd mõjutama kõigi pereliikmete närvikava ja ka töötegemist.

Tema vanust ei testita ju ja ega ma seda surkimist talle tahagi, seda enam et sümptomeid pole ja kokkupuuteid viiruskandjaga ka mitte. Pealegi, seda tehes mingeid tõendeid ei väljastata, et see just SEE pole - kas üks-kaks korda päevas köhimine tähendab, et saan kõne "tulge järgi" või on see juba "jääkköha" ning olen siinkohal see vastutav vanem, kellele perearstid juhendis viitavad ja kes hindab, et tema lapse tervis on igati suurepärane kollektiivi naasmiseks? Piisab sellest?

LOE KA: Uus juhend lubab: haigusest püsima jäänud kerge köha ja nohu ei ole takistuseks kollektiivi naasmisel, kui inimene end hästi tunneb!