Irina on suure südamega naine, kes võttis oma koju kasvama neli vanemliku hooleta last. Praeguseks on peres lisaks tüdrukutele veel ka kaks poissi. Foto: Annika Remmel
Irina on lastega töötanud 30 aastat. Tema kaks tütart on tundnud kodusoojust, ema- ja isaarmastust ning täit tähelepanu. Eelmisel aastal tegi nende pere aga elumuutva otsuse – võtsid oma perre elama neli vanemliku hooleta last.

Irina perre jõudsid kaks õekest möödunud suvel. Üks tüdrukutirts oli seitsme- ja teine kümneaastane. Väiksemal tüdrukul oli kõnepuue ning raske oli aru saada, mida ta ütles. Irina: „Terve suve mängisid tüdrukud naabrilastega koos ning suve lõpuks oli tema kõne juba nii palju paremaks muutunud, et temast saadi raskusteta aru. Ta nii väga tahtis ja pingutas selle nimel, et teised teda mõistaksid.”

Väike laps ei suuda ju aru saada, miks ta oma perest ära võeti, olgu tema kodune elu nii hull olnud kui tahes. Kõigepealt on vaja lapsega hästi palju rääkida, probleeme lahti harutada, ja seda isegi siis, kui lapselt palju vastuseid ei tule.