Foto: pressimaterjalid/Alissa Šnaider
Andrus Kivirähk ja tema lasteraamat „Sirli, Siim ja saladused” on tuttav paljudele lastele, võib-olla on see isegi juba koolis ühiselt loetud ja arutatud. Sel aastal detsembrikuus jõuab see fantaasia- ja mängurohke materjal Rakvere Teatris lavale. Enne kardinate avanemist kutsub teater koole ja lasteaedu, aga kõiki lapsi kodudes endaga üheskoos fantaasiamänge mängima, et viia mõtted Sirli, Siimu ja nende seikluste radadele.

Selleks on Rakvere Teater valmis mõelnud mängupäeva, mis sobib läbiviimiseks nii koolides kui lasteaedades. Õpetajatel piisab vaid mäng välja printida ja seiklused võivad alata.

Mängu kirjelduse, kus erineva raskusastmega ülesanded, saab alla laadida siit ja värvimislehed siit.

Mäng koosneb kaheksast ülesandest – mõnes neist tuleb istuda laua taga ja vaikselt toimetada, teistes aga meeskonnatöö proovile panna või üheskoos fantaasiamänge mängida. Kui soovite, võite valida enda laste jaoks välja põnevamad ja eakohasemad ülesanded – sulgudes on ka kirjutatud, millise õppeainega ülesanne sobitub. Kindlasti tuleb täita ära viimane ehk 8. ülesanne.

Kokkuvõtteid mängus osalemise kohta ootatakse hiljemalt 16. novembriks meiliaadressile unistused@rakvereteater.ee.

Kõikide mängust osavõtjate vahel loositakse välja pileteid ja teatraalseid üllatusi. Saadetud pilte ja videoid kasutatakse Rakvere Teatri erinevates teavituskanalites ning kõik pildid paigutatakse Rakvere Teatri jõulumaale.

Vaata lähemalt Rakvere Teatri kodulehelt!