Erakogu
Maailmalõpp sai läbi. Või noh, peaaegu. Siin Hispaanias tohime pühapäevast alates lapsed iga päev tunnikeseks õue jalutama viia. Reeglite järgi me mehega koos ei tohiks lastega õue minna ja alguses kartsimegi, aga siis vaatasime, et teised on ka. Liikuda tohime kilomeetri raadiuses.

Teoorias võib Hispaanias alates esmaspäevast õue minna üks vanem kuni kolme lapsega, me tegime esialgu kahesed komplektid, et mina ühe lapsega ja mees teisega, aga mäe peal vaatasime, et teised on ka perekaupa ja jalutasime siis julgelt neljakesi edasi.

Ma olen aru saanud, et lapsevanemad ongi märksa rohkem elevil selle uudise üle, et saavad koos väljas olla. Hispaania lapsed igatsevad muidugi pigem sõpru, kui jalutamist. Minu omad ei igatsenud vist veel eriti kumbagi (ometi on nad 40 päeva pidanud reeglite järgi toas kinni olema), aga ega neil see jalutamine õnneks vastukarva ka pole ja piitsaga neid välja ei pidanud ajama.

Daniel tuletas kohe hommikul meelde, et ruttu-ruttu üles, täna saab õue minna! Ja pidas plaani, et võiks ju ujuma minna (keelatud), või siis telgi kaasa võtta ja metsa alla väikse laagri üles lüüa (ka keelatud). Viis minutit oli pettunud, aga oli ikka nõus niisama jalutuskäigule ka tulema.

Erakogu

Jalutada võib kodust kilomeetri raadiuses ja asukohaga on meil vedanud – saame nii mäkke kui randa minna (jalutama, mitte ujuma!) Alustasime mäest.

Oi, kuidas ma kevadist Hispaaniat armastan, nii värske, roheline, õitsev. Vastupidiselt suvele, mil metsaalused on pruunid ja kuivanud ja kogu loodus suveunne vajunud.

Erakogu

Aga mis ma siin ikka pikalt lobisen, vaadake parem ise videost. Täitsa nagu varasuvine Eesti, onju?

Marju pere elust Hispaanias võid rohkem lugeda SIIT: seitsmemaajameretaga.com

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!