"Hispaanias tohib praegu vaid üksi poodi minna või näiteks arsti juurde, jalutada saavad vaid need, kel on koer," ütleb Marju Geller, kes on Malagas perega kolm nädalat karantiinirežiimil elanud. Marjul võttis kohtumine politseinikuga ära igasuguse isu kodust välja minna. Trahve tehakse igal sammul. Toidu saamine on isegi keerulisem kui meil, trahvi saab näiteks ka siis, kui liiga vähe asju poest korraga osta.

Marju Gellert elab abikaasa ja kahe pojaga Hispaanias, Malagas. Tööd ei saa fotograafiaga tegelev Marju hetkel teha, lapsed on koduõppel ja mees kodukontoris. Koroonakriisi ajal on pere elu koosnenud peamiselt kodustest tegemistest — õppimine, söögi tegemine, koristamine ja aknast välja vaatamine. Marju arvab, et olukord püsib muutumatuna veel nädalaid.

Hästi sürr tunne on. Mõni päev on nii rõhuv ja hirmus olla, selline segu igasugustest erinevatest hirmudest – hirm enda ja teiste tervise pärast, hirm majanduslanguse ja rahalise olukorra pärast, hirm, et see pandeemia ei lõppe kunagi. Nii kurb on mõelda, et selle statistika ja nende numbrite taga on tegelikult päris inimesed, päris lood, päris (elamata) elud. Teine päev jälle võtan end kokku ja sisendan endale, et kõik siin maailmas on mööduv, muretsemine midagi paremaks ei tee ja proovin muudele asjadele keskenduda, pooleliolevaid töid teha, koristada, süüa teha, lastega õppida. Need kolm viimast võtavad tegelikult uskumatult suure osa päevast ära, kui terve pere koguaeg kodus on. Muud nagu ei teekski…

Ja vihma muudkui sajab, juba nädalaid. Inimesel kurb, loodusel pidu.

Viimase nädala jooksul karmistusid liikumispirangud veelgi, jõudsime Itaaliale koroonaga järele, kallas endiselt vihma ja laste koduõpe oli nädala aktuaalseim teema. Aga nüüd hakkas vaheaeg, juuhuu! Lihavõttepühad, mis muidu on totaalne rahvapüha oma igapäevaste rongkäikude, sõna otseses mõttes rahvast pungil tänavate ja kõige sellega… ja nüüd tühjad tänavad. Malaga jaoks on see täiesti uus pühadekogemus — niimoodi “vaikselt” kodus istuda. Ootan juba kõiki neid meeme ja pilte ja videosid, mida genereerima hakatakse.

Olge siis ikka vahvad ja positiivsed edasi ja loodame, et see aeg saab peagi läbi ja neid karantiinipäevikuid ei tule enam palju!

Hispaanias pikendati praeguse seisuga karantiini 26. aprillini.

Marju pere eluga Hispaanias saad kursis olla SIIN!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!