Peale välimuse on tähelepanuväärne ka maine coon'i tõugu kasside iseloom: nad on väga sõbralikud, seltsivad ja kohanemisvõimelised, seda nii inimeste kui ka pere teiste lemmikloomadega. Foto: Shutterstock
Maine coon'i tõugu kassid on erilised ja pere lemmikloomana järjest populaarsemad. Enne kui selle suurekasvulise ja koheva karvkattega kiisu koju tood, tee tutvust tema päritolu ja iseloomuga.

On teada, et maine coon kui kassitõug pärineb USAst Uus-Inglismaa piirkonnast, kuid täpne päritolu on jäänud senini saladuseks. Mõnedel andmetel olevat kassitõug saanud alguse Türgi angoora kasside ristamisest Ameerika lühikarvaliste kassidega 18. sajandi lõpus.

Neil kassidel on kohastumus niiskes kliimas toimetulekuks ja kuna ilmastikuolud võivad selles USA kirdenurgas vahel üsnagi karmid olla, siis ongi meini kassidel paks veekindel kasukas, mis pakub kaitset külmade tuulte ja vihmade eest.

Tublisid ja suurekasvulisi main coone'e peeti alguses perefarmides hiirepüüdjatena, sest nad pidasid tänu oma veekindlale kasukale vapralt vastu karmidele tuultele, lumele ja külmadele vihmadele.

Maine coon'i tõugu kasse teatakse kui kodukasside kõige suurekasvulisemaid esindajaid. Keskmiselt kaaluvad need iludused 4–8 kg, neil on nurgeline ja tugev keha. Ka lihased on neil tugevamad kui teiste kassitõugude esindajatel.

Teiste kodukassidega võrreldes avaldub aga meini kassidel veel üks erilisus – nimelt ei peatu nende kasvamine ka siis, kui nad on jõudnud täiskasvanuikka ehk saanud kolm kuni viis aastat vanaks. Nii võite arvestada, et maine coon'i tõugu kass on justkui tõeline kodutiiger.

Suurele välimusele lisaks on nad pärinud oma esivanematelt ka kolmnurkse kujuga karvkatte kaelal ja rinnal.
Foto: Shutterstock

Maine coon'i tõugu kassid on heasüdamlikud ja leebed hiiglased, kes ei pelga pererahvale oma kiindumust välja näidata. Nad saavad hästi läbi ka pere teiste lemmikloomadega, sest ei ole agressiivsed ega kaitsvad. Meini kasside sõbralikku iseloomu arvestades poleks ime seegi, kui kass moodustaks koos pere teiste lemmikloomadega väikese tsirkusetrupi, kes teid kodus iga päev lõbustab.