Pexels
"Ütlen ausalt, et eriolukorra ajal on olnud päevi, kus kõik toimib. Samas on päevi, kus tunnen, et emotsioonide ja soovide virr-varr on minust 110-ga üle sõitnud ning alles on krimpsus torisev sidrun," räägib ühe Tallinna lasteaia õpetaja Heidi. Ta usub, et ka õpetajad peaksid sel suvel puhata saama. Tallinnas elav Aliis, kel kodus viiene lasteaialaps, soovib, et lapsed saaksid suvel valvelasteaia asemel käia siiski oma lasteaias.

"Arvestades, et eriolukord on tekitanud töötuid, kes peavad lahendusi leidma ja paljud lapsevanemad on pidanud oma puhkused välja võtma, siis arvan, et lapsi tuleb suvel pigem rohkem lasteaeda.   Linnaosades on igal suvel olnud avatud valvelasteaiad, kui oma lasteaed on kollektiivpuhkusel. Minu arvamus on, et õpetajatel on põhjusega suvel nähtud ette puhata 42 päeva. Selleks, et uuel õppeaastal märgata, kuulata, lohutada, suunata ja KOHAL OLLA vajab iga õpetaja puhkust," ütleb lasteaiaõpetaja Heidi.

"Muidugi võiks lapse viia valvelasteaeda, aga kuna me ei ole seda varem teinud, siis ei usu, et me ka see aasta sellest õlekõrrest kinni haaraks. Küll aga oleks väga tervitatud oma lasteaia valverühmad, kus oleksid koos kasvõi erinevate rühmade lapsed. Oleks ikkagi oma hoone, oma mänguplats ja maja peal nähtud õpetajad-lapsed," toob lasteaialapse ema Aliis välja selle, et päris teise linna otsa tema oma last suvel siiski ei viiks. Mis teda aga eriti imestama paneb, on