perejakodu Foto: Andres Putting
Pere ja Kodu Facebookilehel arutleti pikalt ja põhjalikult selle üle, kui erinevad on lasteaedade tasud. Mõnel pool saab lapse lausa poolmuidu aeda, enamike jaoks on tasud aga valusalt suured. Avaldame ühe Tartu lasteaiaõpetaja kirja, kus ta selgitab, miks tal tuleb iga kuu suur summa lasteaia eest välja käia.

Meil siin Tartus on kohatasu 81 eurot. Kuna elame Tartust veidi väljas, siis soodustust ka ei saa ja kahe lapse pealt maksangi 160 eurot kohamaksu pluss toiduraha juurde.

Seega maksan ära kuskil 230 eurot kuus kahe lapse pealt.

Jah, vallas on tõesti ka oma lasteaed, mis maksab ühes kuus 36 eurot koht, pluss toit, aga me mehega mõlemad käime Tartus tööl, seega ei saaks me kuidagi lapsi hommikul enne tööleminekut valda lasteaeda viia, kuna minu tööpäev hakkab ülepäeviti Tartus juba kell seitse hommikul ja mehel lausa iga päev kell kuus hommikul.

Olen ka ise lasteaias õpetaja ja mu omad lapsed käivad minuga ühes lasteaias, muidu ei olekski mõeldav üldse neid kuhugi vedada, kuna ajaliselt ei klapi hommikud teistsuguste variantidega kohe kuidagi.

Mulle on soovitatud, et tee linna sissekirjutus, oleks lasteaiatasu pisut soodsam, aga me ei saa sissekirjutust linna, kuna ei ole selliseid sugulasi, kelle juurde sissekirjutus teha. Nii et polegi nagu muud varianti, kui maksta seda 230-t eurot.