Türil kohtusid täna Eesti mitmikud. Ligi 150 mitmikke kasvatavat peret kogunes Türi Elamusparki, kus kaksikud, kolmikud, nelikud ja nende õed-vennad said osa kaheksandast üle-eestilisest Mitmike kokkutulekust.

„Osalemas on 400-450 last, keda ootavad ees vanad ja uued tutvused ning tegutsemist täis päev. Korraldajatena on meie jaoks oluline pakkuda peredele nii aktiivseid ja füüsilisi tegevusi kui ka mõttetööd," sõnas korraldustiimi liige Kristiina Haiba.

Pered said vallutada kõrguseid seikluspargi erinevatel radadel ja koguda uusi teadmisi erinevates õpitubades. Mõeldud oli ka lapsevanemate oskuste täiendamisele ning päris pisikestele pidulistele, kelle päralt oli beebiala. Päeva tipphetkeks oli kõikide osalejate suur ühispilt, kuhu kõikide perede mahutamine oli mõnevõrra keerukas, kuid samas ka lõbus ettevõtmine. Toimusid ka traditsiooniline ühispiknik ning suur loosimine.

„Sel aastal oli osalejate huvi ületanud esialgseid prognoose, kuid usume, et suur ja sõbralik mitmike kogukond mahtus kenasti ära ning lõi taas vahvaid mälestusi" tõdes korraldustiimi liige Mirjam Treiel. „Praktika näitab, et sündmuselt oodatakse kõige enam kogemustevahetamist teiste samasuguste peredega."

Mitmike kokkutulekut korraldavad vabatahtlikud, kelle peredes sarnaselt keskmisele mitmikeperele sirgumas kolm last. Sündmus saab teoks tänu kogukonna aktiivsusele ning toredatele toetajatele.

Rohkem infot Mitmike kokkutulek 2019 kohta leiab www.eestimitmikud.ee ja Facebooki grupis Mitmikud.