Scanpix/PantherMedia
Saarema lasteaedade ühisele lõpupeole on oodata vingeid rattaid ja mehi! Jaagup Kreem, Tiit Sukk, Tõnu Kark, Marko Matvere, Hannes Võrno, Triinu Taul, Roland Puusepp, Danel Pandre, Elmar Liitmaa, Siim Rikker ja paljud teised tuntud kultuuritegelased sõidavad sel pühapäeval mootorratastel Tallinnast Kuressaarde, et anda Saaremaa lasteaedade ühisel lõpupeol "Lastelust" tasuta tunniajane kontsert.

Pärast kontserti jagavad kultuurielust tuntud mootorratturid lastele autogrammidega helkurveste, et nad liikluses paremini nähtavad oleksid. Edasi suundub Kultuurne Motobande pikemale reisile Eestist välja. Sõitjad maksavad kõik oma kulud ise, kultuurisõbralike sponsorite annetatud rahaga kingitakse ajaloolisele Väinamere uisule "Moonland" 70-ruutmeetrine grootpuri, et väärtustada eesti meresõidu traditsioone ja -kultuuri.

Kogu selle ilusa ettevõtmise toetajad on DSV Transport, United Motors, CRU Hotell ja Restoran, Imperial Porcelain, Euronics, Saku Õlletehas, Muhu Varahaldus, Tamrex, TESA Logistics, Fifaa ja Kuressaare linn. Helkurvestid valmivad Maanteeameti toel.

Kultuurne Motobande on Kuningas Arthuri Fondi korraldatud heategevuslik motorännak, milles osalevad tuntud pop-, rokk- ja pärimusmuusikud, sümfoonikud, näitlejad, tantsijad ning disainerid, kelle ühiseks hobiks on motomatkamine.