Foto: Shutterstock
Vanemad loodavad oma käskude-keeldudega kasvatada head ja õnnelikud lapsed. Aga vaata, kuidas oleks, kui vanemad iseendale samasugused reeglid ja soovitused kehtestaks!

Mis juhtuks, kui meie, täiskasvanud, hakkaksime samuti elama lastekasvatuse põhimõtete ja reeglite järgi? Kas elaksime siis paremini? Et seda teada saada, palun loe neid kümmet kasvatusnõuannet ja hakka arenema.

1. Määra endale karistus

Too oma töökohta karistuspink. Iga kord, kui oled olnud rumal, halb, vastik, saamatu või muidu tüütu, määra endale karistusaeg pingil kohvinurgas. Kui ruum võimaldab, sulge uks ja mõtle järele, kuidas peaks käituma. Mõtle rahulikult, kui halb sa oled. Halb, vilets, rumal, fui-fui. Kui avad ukse ja astud välja, siis tunned, kuidas oled saanud uut jõudu ja teed palju vähem vigu. Tähelepanu! Karistusaja pikkuse määrab sinu vanus. (42 aastat = 42 minutit).

2. Pane selga ema valitud riided

Sul on halb maitse. Alati. Sinu stiilitunnetus on nii anekdootlik, et selle kohta teevad su vanemad Facebookis naljakaid postitusi. Pane nii kodus kui peole minnes alati vastu vaidlemata selga need riided, mis sinu ema, isa, vanaema või mõni teine sinust arukam inimene on sulle välja valinud.

Foto: Shutterstock

3. Naudi nunnutamist

Sa oled imeline ja su kalambuurid on liigutavad. Aga sinu mõtteid ei saa tõiselt võtta. Sinu arvamused nimelt ei ole päris arvamused, vaid uidud, mis on sinuvanustele iseloomulikud. Ära siis solvu, kui sinu mõtete peale naerdakse ja sind tõsiselt ei võeta. Sa lihtsalt oled nii pagana nunnu!

4. Ole aktiivne

Käi mitmes trennis ja huviringis, mille valivad sulle sinu arengut silmas pidades välja su vanemad, lisaks pea blogi, tviidi, ole võrgus, astu lastevanemate hoolekogusse, vaheta eriala, hüppa pea ees vette kolmanda astme pealt, kuigi kardad. Kõik teised ka blogivad, vlogivad, tviidivad, elavad võrgus, osalevad lastevanemate hoolekogudes, vahetavad eriala ja hüppavad pea ees kolmandalt astmelt, kuigi kardavad. Sest peab olema palju asju, millega tegeleda.

5. Ära ole nii aktiivne

Sa oled väsitav, kui sa liiga aktiivne oled. Ole tasa! Ära ärritu! Vasta siis, kui sinult küsitakse ja ära rahmelda! Ära kõõlu tooliga!

6. Ära nuta tühja asja pärast

Närveerida võib tähtsate asjade pärast, nagu sõjad, saastamised ja haigused. Totter on vinguda nii tühiste asjade pärast nagu kukkumine, halb uni või kui püksid kukuvad maha või parim sõber lööb labidaga pähe. Küll aga kurvastad sa oma vanemaid, kui libastud oma käitumisega niimoodi avalikus kohas.

7. Tee nii, nagu kästakse

Tee nii, nagu sulle öeldakse, sellepärast, et nii öeldakse.

8. Võrdle ennast

Kui sa ei suuda minna pilatesesse, ütle endale: „Aga naabri Mikk suudab. Ja õdegi suudab, kuigi on minust väiksem."

9. Konfiskeeri endalt arvuti

Kui oled kurb, masenduses või läheb muidu kõik kehvasti, siis põhjuseks on tõenäoliselt see, et sa surfad liiga palju netis. Sinu halva enesetunde põhjus on arvuti. Vabasta end sellest murest ja määra endale nädalane netikeeld. Kui sa ka siis ei muutu toredaks ja õnnelikuks, rebi juhtmed seinast välja.

10. Ära loobu oma harrastustest

Ära kunagi lõpeta oma harrastustega tegelemist. Kui lõpetad, võid seda 15 aasta pärast kahetseda. Ise tead, millega riskid.

Allikas: kodinkuvalehti.fi