Scanpix/PantherMedia
Sõbrannade laste kasvamist jälgides vannuvad need, kel veel järeltulijaid ei ole, et SELLISEID lollusi nende tulevased lapsed või nad ise laste kasvatamisel IIALGI ei tee!

1. Mobiiltelefoniga ei mängita. Mobiilid on vestlemiseks ja tähtsate sõnumite edastamiseks, mitte beebidele vastu lauda koputamiseks ja lutsutamiseks.

2. Ei suuna oma last multikaid vaatama vaid selleks, et vajad hetke hingetõmbeaega. Ema puhkab siis, kui laps magab, mis siin arusaamatut on?!

3. Hesburgeri ja McDonaldsi lasteeined on rämps ja neid ei tohiks süüa ükski laps! Mitte iial! Mitte kunagi!

4. Tipptunnil supermarketisse nädala toiduvarusid ostma koos mudilasega? Ja mõned panevad veel oma lapsed ostukärusse… Ei iial! Lapsed jäägu koju või kõndigu omal jalal!

5. Toiduga ei pirtsutata ega mängita. Kui lapsele ei maitse köögiviljad, olgu ta siis söömata!

6. Ema kingade ja kleitidega ei mängita printsesse! Need on tööriided!

7. Mina ei lase lapsel otsustada, millisesse restorani me sööma läheme. Me ei vali söögikohti vaid selle põhjal, kas seal on mängunurk või söögitoolid.

8. Ei ujuta kõiki praade ketšupiga üle. Ketšup käib vaid friikartulite kõrvale. Ja neidki saab laps esimest korda alles kooli minnes.

9. Ei keela lapsel “koristamises” või “laua katmises” aidata. Laga saab pärast ära koristada ja mis siis, kui lapse “abi” tõttu õhtusöök tund aega hilisemaks lükkub. Peaasi, et laps õpib, areneb ja ei nuta.

10. Ei sega täiskasvanute jutule vahele! Laps ootab oma korda ja üleüldsegi räägib ta siis, kui kana pissib!

Oled ehk sinagi taolisi lubadusi andnud? Ütle nüüd ausalt, mitut neist sa ka päriselt pidada oled suutnud?

Allikas: Meidän Perhe