Foto: Pixabay
"Minu laps on tänu multikatele ja ka Youtube'ile väga teadlik Halloweenist ja tahab ka minna kommi pommima," räägib nõutu ema, et ei tahaks lapse algatuslusti rikkuda, samas mõte võõraste ukse taha saata last sel päeval tundub ka kentsakas ikka, teades eestlaste põlgust välismaiste pühade suhtes.

Mu viieaastane teab kenasti, mis püha see on ja kuna ka meie poed on ju vastavat nänni täis, ei lähe sugugi läbi minu selgitused "See pole Eesti püha". Ma ei tea, mida nüüd teha, sest ta on kindlal veendumusel, et võõraste ukse taha peab just minema, kuigi pakkusin, et käime siis lähedalasuvad sõbrad ja majarahva läbi (kellega oleks eelkokkuleppe teinud ka sel teemal ja kas või ise kommid viinud).

Enim kardan, et meie trepikoja naabri-Maali ja ilmselt ka Leida ning Väino saavad südari, kui tondiks riietatud pisike 31. oktoobril ukse taga seisab.

Mida teha? Või korraldadagi ise kaunistustega pidu kõrvitsalaternameisterdamiste ja muuga oma maja lastele ja ehk läheb võõraste uste taha minek siis meelest hoopis?

Mida teie teeksite või kuidas lahendanud olete sellise olukorra? Tean ise ka, et Mardi- ja Kadripäev on Eestis ja moraali liigse Youtube'i kohta ei oota!