Yulia Bogacheva
Noor fotokunstnik Yulia Bogacheva jälgis kaks aastat SOS Lasteküla lapsi. Tema virtuaalnäitus jutustab loo suureks saamisest asenduskodus kasvava lapse pilgu läbi.

Projekt „Olen nagu sina” sai alguse 2018. aastal. Loo kangelasteks on lapsed, kes on jäänud ilma oma bioloogiliste vanemate hoolest ja armastusest. Nüüd elavad nad SOS Lastekülas ja valmistuvad iseseisvasse ellu astumiseks. Lastekülast pärit lapse jaoks on see keeruline ja hirme täis hetk: hirm üksijäämise ees, hirm iseseisvalt mitte toime tulla.

Miks me muutume, kui kuuleme „lastekodu laps"? Kes muudab need lapsed nähtamatuks - meie ise või seadus? Kelle eest püüame me neid lapsi kaitsta - teiste või nende endi eest? Me tahame neid aidata, kuid aitame tegelikult hoopis iseennast? Kes need lapsed on, millised nad on?

Peatuda ja vaadata - tähendab saja ebamugava küsimuse küsimist iseendalt.

Virtuaalnäitust „Olen nagu sina” saab vaadata SIIT!

Yulia Bogacheva on noor ja tundliku närviga fotokunstnik, kes on võtnud oma südameasjaks eriliste laste maailmade tutvustamise laiemale avalikkusele läbi emotsionaalsete ja erksalt tajutavate hetkejäädvustuste. 2017. aastal pildistas Julia projekti „Lapsepõlve iseärasused” jaoks erivajadustega lapsi. Projekti eesmärk oli juhtida tähelepanu asjaolule, et me kõik oleme ühe ja sama ühiskonna liikmed ning meil kõigil on sarnased vajadused. „Ärge pöörake pilku eemale. Ärge otsige õigeid sõnu. Nad on lihtsalt lapsed — meie, sinu, kellegi teise. Lihtsad, keerulised, arusaadavad, arusaamatud. Lihtsalt võtke neil käest kinni, naeratage ja rõõmustage koos. Igaüks neist on eriline ja erinev.”

2013. aastast elab Yulia Eestis ning võtab fotograafina aktiivselt osa erinevatest kunsti-, äri-, sotsiaal- ja meediaprojektidest. Tema eritähelepanu all on lastega seotud projektid. Alates 2018. aastast teeb Yulia vabatahtlikuna koostööd SOS Lastekülaga.