Suvekuumus Pärnu rannas Foto: Ago Tammik
Mereäärset puhkust plaanides sihitakse sageli kuuma ja lärmakat kuurorti või vaikset rahuoaasi. Need, kes reisivad perega, teavad hästi — lastega käib möll juba iseenesest kaasas. Igal perel on omad eelistused ja siin on suurepärane ülevaade randadest, mis võiks sobida just lastega peredele.

Eestimaa suvi on nagu soe kallistus — palavus pead ringi käima ei pane, kuid päikest on piisavalt ja merevesigi soojeneb meeldivalt üles.

On hulk häid põhjuseid, miks mereäärset puhkust armastavatel peredel tasub just Eestis puhata. Siinsed rannad on kaunid ja korrastatud, kuid kõigile avatud. Kõik hea ja ilus ootab sind avasüli ja tasuta! Pikad ja valgustatud promenaadid, purskkaevud, puhkepaigad, pesemisvõimalused ja kõik muu inimese loodu lisaks kaunile loodusele. Rannavalve pilgu all on supelda on turvaline.

Lastega reisides tasub eelistada randu, kus on lisaks ilusale loodusele ka meelelahutust, tegevust ning teenuseid. Puhkepaigad, turnimispuud, dušid ja riietuskabiinid muudavad rannapäeva mõnusamaks.

Põhja-Eestis

Iga rand maailmas on ise nägu — Eesti trumbiks on puhta, peene liivaga pikad luited ja hästi lõhnavad männimetsad otse rannas. Narva-Jõesuu rand on selles osas üks kaunimaid — siinne 7,5 kilomeetrine liivariba on Eesti pikim ja maaliline metsaviirg kulgeb otse luitenõlval.

Meremiili jooks Narva-Jõesuu rannas
Foto: Delfi lugeja Sergei

Lääne-Eestis

Pärnu rand on Eesti kuulsaim — suvel keeb elu ägedalt! Külaliste magnetiks on Pärnu rand avarate luidete ja sooja, aeglaselt sügavaks mineva veega. Meelelahutust on rikkalikult — kohvikuid ja karusselle, kiikesid ja paradiis lohesurfajatele. Pärnu rannapromenaad on Eesti kaunimaid, õhtul süüdatakse siin laternad ja värvilised valgustid purskkaevudes.

Pärnu rand 23.05.2019
Foto: Ago Tammik

Lõuna-Eestis

Uhked rannad leiab Eesti ka mitmete järvede kallastelt — Võru linnas asuv Tamula rand on just selline õdus paik lastega puhkamiseks.

Foto: Raivo Tasso

Saartel

Kuressaare supelrand Saaremaal on madala ja sooja veega nagu järv.

Kuressaares hommikupoole oli veidi äikest ja ka paduvihm oli lühiajaline, hetkel peale lõunat sooja 18, päike paistab ja taevast piiravad äikesepilved
Foto: Irina Mägi

Eestist leiab palju salarandu, iseäranis saartel, kus sinu ainsateks kaaslasteks on liivaluited ja merelained. Lastega puhates tuleb sel juhul jook ja eine ise kaasa pakkida. Ilusad mälestused, mida hiljem perepuhkuselt kaasa võtta, ei kaalu õnneks midagi.

Suvel randa minnes jälgi ikka ka teavet sellest, milline on Eestimaa supluskohtade kvaliteet:


Allikas: puhkaeestis.ee, andmed viimati muudetud: 23.07.2019