Foto: Shutterstock
Lihtsad soovitused, kuidas koduste vahendite ning pereliikmete abiga majapidamine puhas ja korras hoida.

Universaalne puhastuspasta


Kui teed ise universaalse puhastusvahendi, hoiad kokku raha ja saad ühe vahendiga puhastada palju pindu, näiteks köögi tööpinna, kapiuksed ja külmiku sisemuse. Selleks pane kaussi neli teelusikatäit soodat ja lisa pisut vett, kanna see puhastussvammile ja pühi probleemsed plekid ära.

Universaalne puhastusvedelik


See on erakordselt lihtne. Pane pihustuspudelisse vett ja pisut nõudepesuvahendit. Enamik köögis tekkivatest plekkidest on toidupritsmed, seda nii pliidi ümber kui ka tööpindadel. Pihusta segu kapiustele ja tööpinnale, puhasta käsnaga ja kuivata mikrofiibrist lapiga.

Sooda aitab mitmel puhul


Kui mudilase kunstitöö on tekkinud värskelt värvitud seinale, siis soodast tehtud pasta aitab šedöövri eemaldada. Kui aga selline kunst on sulle igati meelepärane, siis ei ole tõesti mõtet seina puhastada – las looming õitseb.

Pehme mööbli puhastamiseks pane sooda ja vee segu pihustuspudelisse ning pihusta segu pehmele mööblile, lase 15 minutit seista ja puhasta tolmuimejaga. Vahend eemaldab pealmise mustuse ja ebameeldiva lõhna.

Kraanikausi ummistuse puhul sobib samuti sooda: puista äravoolu juurde soodat, lükka see torusse ning seejärel kalla peale topsitäis äädikat. Oota viis minutit ja vaata, kui vahvalt vahutab. Siis kalla peale kannutäis kuuma vett ja kraanikauss peaks taas toimima. Seda tasub teha aeg-ajalt ummistuse ennetamiseks, aga aitab ka siis, kui vesi enam üldse alla ei lähe.

Külmkapi puhastamine


Kui pühid külmkappi äädikaga, siis hävitab see bakterid, mis külmkapi seenetama ajavad.

Juukseharjad puhtaks


Juukseharjadesse koguneb soenguvahendeid – geeli, lakki, soenguvahujääke. Harja puhtaks saamiseks kasuta nõudepesuvahendi ja sooja vee segu.

Puhasta autot ilma tolmuimejata


Tee seda hoops riiderulli abil. Hoia see alati autos, sest sellega saab küpsisepuru ja koerakarvad hõlpsasti kätte.

Tee tennised värskeks hambapastaga


See on vana nipp – võta kulunud hambahari, pisut hambapastat ja anna tennistele uus välimus.

Tee vannirätikud taas pehmeks


Kui vesi on kare, siis lähevad froteerätikud pikapeale samuti kõvaks ja karedaks, need on naha vastas ebamugavad ega ima enam nii hästi vett. Tee nii: pane rätikud pesumasinasse, lisa topsitäis nuuskpiiritust ja pane masin tööle kõige kuumema režiimiga. Pärast on rätikud taas pehmed ja kohevad.

Et lõikelaud saaks puhtaks


Lõikelaua puhastamiseks võta poolik sidrun ja hõõru sellega määrdunud pinda. Veelgi parema tulemuse saamiseks puista lõikelauale enne soola või soodat ja hõõru see sidruniga laiali, loputa ja ongi valmis.

Aknapesu


Tee ise pesuvedelik veest ja äädikast. Pane pihustuspudelisse vett, lisa paar supilusikatäit äädikat, pihusta aknale ja pühi mikrofiiber lapiga, sest paber võib jätta triipe ja ebemeid. Ongi aken säravalt puhas!

Kiire toiduplekieemaldus


Lastega peres juhtub tihti, et mõni toiduplekk jõuab särgiesisele. Kata plekk kohe nõudepesuvahendiga, hõõru ja loputa – nõudepesuvahend sobibki kõige paremini, kui tegemist on just toiduplekiga.

Korras kodu toob selguse ka mõtetesse ja uued ideed saavad paremini lennata.

Foto: Shutterstock